Ubuntu-RS forumi
Novi forum - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: Novi forum (/Thread-novi-forum)

Stranice: 1 2 3 4 5

Novi forum - webmasteryoda - 05.08.2010. 17.57

ala je sve lepo jujuju bruka !

I VADITE TAJ AJVAR VIŠE. GLADAN SAM !

RE: Obaveštenje - sajt, forum, wiki - Beretta021 - 05.08.2010. 18.09

Svaka cast odlicno je Smile

RE: Obaveštenje - sajt, forum, wiki - Githzerai - 05.08.2010. 18.10

Đe ćeš ajvar na ovo crvenilo Smile

RE: Obaveštenje - sajt, forum, wiki - maletaski - 05.08.2010. 18.11

(05.08.2010. 18.10 )Githzerai Piše:  Đe ćeš ajvar na ovo crvenilo Smile

Pa kad je crveno nek je crveno Big GrinBig Grin

RE: Obaveštenje - sajt, forum, wiki - webmasteryoda - 05.08.2010. 18.28

A šta znači ugled i nivo opomena i kako to funkcioniše ?

RE: Obaveštenje - sajt, forum, wiki - Githzerai - 05.08.2010. 18.33

Svakoga, prilikom pregleda profila možeš oceniti uz komentar. Tipa: puno pomaže, ne radi ništa, kratak ali jasan, lejmer isl.
Ugled je jedna od stavki koja bi trebala da nam pomogne u promociji novih moderatora.

Nivo opomena je zanimljiv sistem upozoravanja korisnika na kršenje pravila. Svaki put kada je neko opomenut, dobije 1 ili 2 kaznena boda, a posle određene granice ide autoban.

Novi sajt, forum, wiki - uros - 05.08.2010. 18.34

Dragi prijatelji

Imajući u vidu da čitate ovu temu, onda vam je sve jasno. Na novi server je uspešno migrirano, a za taj težak i naporan posao zajednica veliku zahvalnost duguje administratorima. Taj nimalo zahvalan i jednostavan posao urađen je u kratkom roku, ljudi su se borili i izborili sa mnogim predviđenim, a i sa nekoliko nepredviđenih problema. Kako sam bio svedok tog procesa, spavanje nije bilo na listi prioriteta.

Hvala vam prijatelji, od sveg srca.

E sad, idemo dalje sa radom. Ukoliko se nešto propustilo, ukoliko se neka greškica provukla budnom oku, a neko od nas korisnika uoči grešku, pravi način je da grešku prijavimo na sledećem linku https://launchpad.net/ubuntu-rs-forum/
Od presudne važnosti je da se baš na Launchpadu prijavljuju greške, a tu je ključna brzina reagovanja, dakle istog trenutka kada bilo ko prijavi grešku administracija je obaveštena o toj prijavi i reaguje momentalno, što svima nama donosi ogromnu korist, softver bez grešaka.

Kao što ste i primetili promenjen je forumski softver, pa se o toku migracije i na nalozima korisnika mogu pojaviti greške. Podrazumeva se da nalog i šifre sa "starog" foruma trebaju da rade i ovde, ali moguće je. Veoma je bitno da se i to ispravi upravo prijavljivanjem na Launchpadu. Na dnu svake strane foruma ima link "Prijava greške" i na taj način je olakšan posao svima nama.

I za kraj, još jedna stvar, a jako bi voleo da čujem mišljenja; Kako vam se dopada?

RE: Obaveštenje - sajt, forum, wiki - webmasteryoda - 05.08.2010. 18.36

(05.08.2010. 18.33 )Githzerai Piše:  Svakoga, prilikom pregleda profila možeš oceniti uz komentar. Tipa: puno pomaže, ne radi ništa, kratak ali jasan, lejmer isl.
Ugled je jedna od stavki koja bi trebala da nam pomogne u promociji novih moderatora.

Nivo opomena je zanimljiv sistem upozoravanja korisnika na kršenje pravila. Svaki put kada je neko opomenut, dobije 1 ili 2 kaznena boda, a posle određene granice ide autoban.

Pretpostavio sam da je to u pitanju. Super fora.

- webmasteryoda - 05.08.2010. 18.46

Prezadovoljan sam. Jeste da mi niste dali da se igram sa MySQLom, ali sam se zato najeo onog ajvara.

Forum je fantastičan. čini mi se da ima nekoliko veoma zanimljivih opcija koje nisam viđao na drugim mestima. Zaista sam zadovoljan i sa dizajnom, ali se nadam da ćete dodati i temu za nas mnogobrojne Kubuntu korisnike.

Hvala unapred. Smile

I sve čestitke na odlično obavljenom poslu, naravno !

RE: Novi sajt, forum, wiki - Githzerai - 05.08.2010. 18.52

Prvo, sve čestitke idu Prvulu i svemoćnoj sed alatki. Da ne bi njega da reši pitanje one izmučene i urnisane XMB baze, još bi na onome tavorili.

Što se tiče Kubuntu teme, ako si rad slobodno preuzmi. Smile
Namučio sam se sa ovom temom, pa mi treba manja pauza. Za Kubuntu temu sam mislio isto ovo samo plavo Smile

RE: Novi sajt, forum, wiki - paultag - 05.08.2010. 19.01

zdravo!

This site is fantastic, really great work, all! It looks incredible and I am very impressed!

Odlican posao!

RE: Novi sajt, forum, wiki - olujicz - 05.08.2010. 19.07

(05.08.2010. 19.01 )paultag Piše:  zdravo!

This site is fantastic, really great work, all! It looks incredible and I am very impressed!

Odlican posao!

Thanks and Welcome to Ubuntu-rs. Smile

- ubuntu-rs - 05.08.2010. 19.08

Thanks paultag, we're glad you like it.

Though, we have so much more work to do.
First of all: getting used to a new forum platform. Smile

RE: Novi sajt, forum, wiki - weazel - 05.08.2010. 19.13

Odlično odrađeno, čestitke!

Temeljno, pre roka, lepo.šta reći!

Jedan offtopic: gde je smajli s pivom? taj mi je omiljeni Wink

RE: Novi sajt, forum, wiki - uros - 05.08.2010. 19.21

Eh, @paultag je član LoCoCouncil-a https://wiki.ubuntu.com/LoCoCouncil/, načuo je tokom postupka reapproval-a da migriramo na novi server i lepo je što je svratio da nas obiđe.

tnx Paul Smile

RE: Novi sajt, forum, wiki - panta - 05.08.2010. 19.24

Pozdrav svima. Svaka čast na izgledu novog foruma, lepo odrađeno.

Međutim, da li je neko probao da menja svoj profil? Ja kada pokušam da izmenim profil, prikaže mi poruku da strana ne postoji i vrati me na stari izgled foruma. Nakon toga moram da obrišem sav history na pretraživaču kako bih ponovo učitao novi forum.
Sada takođe vidim, ista situacija se javlja i kada pokušam da pregledam poruku koju upravo pišem. Valjda ću uspeti da je pošaljemSmile.
(05.08.2010. 19.24 )panta Piše:  Valjda ću uspeti da je pošaljemSmile.
Iz Chrome-a nije ni to htelo, iz Firefox-a radi.

RE: Novi sajt, forum, wiki - ackanao - 05.08.2010. 19.27

Pozdrav i čestitke celoj administraciji na dobro obavljenom poslu!

Sad samo još da se priviknem na ovaj novi izgled. Wink

RE: Novi sajt, forum, wiki - Githzerai - 05.08.2010. 19.37

(05.08.2010. 19.24 )panta Piše:  Pozdrav svima. Svaka čast na izgledu novog foruma, lepo odrađeno.

Međutim, da li je neko probao da menja svoj profil? Ja kada pokušam da izmenim profil, prikaže mi poruku da strana ne postoji i vrati me na stari izgled foruma. Nakon toga moram da obrišem sav history na pretraživaču kako bih ponovo učitao novi forum.
Sada takođe vidim, ista situacija se javlja i kada pokušam da pregledam poruku koju upravo pišem. Valjda ću uspeti da je pošaljemSmile.
Iz Chrome-a nije ni to htelo, iz Firefox-a radi.

Obriši keš iz pregledača, ostali ti stari kolačići. Wink

RE: Novi sajt, forum, wiki - panta - 05.08.2010. 19.41

(05.08.2010. 19.37 )Githzerai Piše:  Obriši keš iz pregledača, ostali ti stari kolačići. Wink
To sam prvo uradioSmile. Izgleda da je problem bio do DNS-a. Sada sam prebacio na Open i koliko vidim sve radi, predhodno je bio Google-ov.

RE: Novi sajt, forum, wiki - webmasteryoda - 05.08.2010. 19.46

(05.08.2010. 18.52 )Githzerai Piše:  Prvo, sve čestitke idu Prvulu i svemoćnoj sed alatki. Da ne bi njega da reši pitanje one izmučene i urnisane XMB baze, još bi na onome tavorili.

Što se tiče Kubuntu teme, ako si rad slobodno preuzmi. Smile
Namučio sam se sa ovom temom, pa mi treba manja pauza. Za Kubuntu temu sam mislio isto ovo samo plavo Smile

Hmm. ako treba samo da bude plava, to ne bi trebalo da je neki problem.

Posalji mi gotovu temu trenutnog foruma i ja cu videti da ga odradim u plavoj boji u najkracem mogucem roku.

RE: Sajt, forum, wiki - ackanao - 05.08.2010. 20.00

Aj' i ovde da se zahvalim svima koji su pomogli da se ova "tranzicija" završi u što kraćem roku - Svaka čast!

Mislim da je ovo prava tema da izrazim svoje mišljenje, pa evo par komentara:

Mislim da nam ne trebaju "zahvalnice", mogu da budu loše po forum jer mislim da ne može da se spreči "utrkivanje" za zahvalnicama. Zvanični Ubuntu forum je odavno izbacio zahvalnice (doduše, ako se dobro sećam, iz drugih razloga), mislim da ni nama ne trebaju. U svakom slučaju, nešto mi se ne svidjaju, pa nešto i ne verujem da ću da ih koristim - možda ponekad .Tongue

Što se ugleda tiče, ako se ugled "zaradjuje" samo prilikom posete profilu, nemam nikakvu zamerku - čekam potrvrdu, pa da krenem da "posećujem" profile .Wink

RE: Sajt, forum, wiki - SmileMan - 05.08.2010. 20.20

Svaka čast a što neko reče i još pre roka. Čestitke i nastavite sa takvim radom pozdrav.

RE: Sajt, forum, wiki - CrnorizacHrabar - 05.08.2010. 20.47

Niste promenili sam server. Vidim da usluge pruža Eunet. Valjda će biti bolje.

Da li će opet biti moguće da se menjaju teme na forumu, jer mi ova baš i ne odgovara. Izgleda dobro, ali najveći deo poruke zauzimaju informacije o korisniku. Ne mogu da nađem link ka glavnoj strani. Ne sviđa mi se ni to što dobijem poruku kada koristim opcije za nove poruke. To su bile kritike. Angel

RE: Sajt, forum, wiki - prvul - 05.08.2010. 20.50

Hvala na željama, čestitkama i pozdravima!

Što se tiče hvala dugmeta, ja na to gledam kao i offline, neko kaže hvala neko ne.
Milim da je to nešto najmanje sto volonter može da dobije na ovakvom forumu, odnosno da se neko ko je dobio pomoć "oduži".
Utrkivača je uvek bilo i biće, i za postove i za zakvalnice i za reputaciju. Jednostavno ih ignoriši. Sama činjenica da je neko utrkivač dovoljno govori o njemu.

RE: Sajt, forum, wiki - olujicz - 05.08.2010. 20.53

(05.08.2010. 20.47 )CrnorizacHrabar Piše:  Niste promenili sam server. Vidim da usluge pruža Eunet. Valjda će biti bolje.

Da li će opet biti moguće da se menjaju teme na forumu, jer mi ova baš i ne odgovara. Izgleda dobro, ali najveći deo poruke zauzimaju informacije o korisniku. Ne mogu da nađem link ka glavnoj strani. Ne sviđa mi se ni to što dobijem poruku kada koristim opcije za nove poruke. To su bile kritike. Angel

Klikneš gore na Korisnička KP --> Učitaj Postavke --> Postavke prikaza tema --> Prikaz poruka na klasičan način.

Ukoliko sam te dobro razumeo to je ono što tražiš. Smile

Pozdrav