Ubuntu-RS forumi
[Rešeno] problem sa sajtom - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: [Rešeno] problem sa sajtom (/Thread-reseno-problem-sa-sajtom)

[Rešeno] problem sa sajtom - VlaK - 06.03.2011. 20.11

U firefoxu početna stranica sajta izgleda ovako:

[Slika: screenshot.jpg]

u Chromium-u sve izgleda normalno. Nije da mi nešto smeta ali mi je to jedini sajt gde sam primetio da nešto ne valja.
Da napomenem da sam koristio pretragu i našao jednu sličnu temu, ali je zatvorena.

[Rešeno] problem sa sajtom - mr.miyagi - 06.03.2011. 20.16

Kod mene izgleda normalno

[Rešeno] problem sa sajtom - VlaK - 06.03.2011. 20.29

Kod mene je od početka izgledalo tako. Znači od dana kada sam instalirao OS. Nisam napomenuo da je u pitanju mint 10.

[Rešeno] problem sa sajtom - Githzerai - 06.03.2011. 21.10

Zaista čudno.Tim prew što se svaka izmena na sajtu prvo testiran na FF i K-osvajaču, pa tek onda ide uživo.

O kojoj se verziji FF radi? Imaš li neke specifične dodatke, poput Stylish isl. ?

[Rešeno] problem sa sajtom - VlaK - 06.03.2011. 21.23

Verzija FF je 3.6.14. A od dodataka imam taj Stylish 1.0.7, što sam tek sada video. Disable-ovao sam ga i opet isto. Od ostalih imam AutoPager, DownloadHelper, Forecatfox i Mint Search Enhacer (što ne znam čemu služi). Čemu uopše služi Stylish? I kako ga deistalirati pošto nudi samo opciju Disable?
Evo sada sam onemogućio sve dodatke i posle restarta FF opet isto.

[Rešeno] problem sa sajtom - ackanao - 06.03.2011. 21.32

Probaj u novom Firefox profilu.

Ugasi Firefox, zatim otkucaj:

Kod:
firefox -P

Napravi novi profil, otvori stranicu pa javi da li se problem i dalje javlja.

[Rešeno] problem sa sajtom - VlaK - 06.03.2011. 21.40

Sa novim profilom nema problema. Znači sve izgleda kako i treba, što će reći problem je negde kod mene.
Edit: sad sam rešio problem. Palo mi je na pamet kada sam instalirao Mint da su mi slova bila mala u FF, pa sam ih promeni na veličinu 13. Kada sam ih stavio na 12 odjednom je sve OK. Kako se toga nisam setio ranije.

[Rešeno] problem sa sajtom - nenadskY - 07.03.2011. 16.10

Добро да је прорадило, таман сам хтео да предложим брисањем подешавања ФФ (скривени директоријум на home партицији)

[Rešeno] problem sa sajtom - ackanao - 07.03.2011. 20.40

(07.03.2011. 16.10 )nenadskY Piše:  Добро да је прорадило, таман сам хтео да предложим брисањем подешавања ФФ (скривени директоријум на home партицији)

Nema razloga za to - stvarno. Dovoljno da se napravi novi profil pa ako treba, neka podešavanja, ekstenzije i sl. mogu da se prebace iz default profila u novi, a zatim default profil obriše. Ili - dovoljno je da se obriše profiles.ini fajl. Po sledećem startu Firefoxa, Firefox će da napravi novi default profil. Sada mogu podešavanja iz starog default profila da se prebace u novi default profil.