Ubuntu-RS forumi
Automatizirani katalog - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Apsolutni početnici (/Forum-apsolutni-pocetnici)
+--- Tema: Automatizirani katalog (/Thread-automatizirani-katalog)

Automatizirani katalog - mijalic - 16.04.2011. 15.20

Imam ideju za napraviti web stranicu ili blog za razmjenu/posudbu knjiga u mom gradu.

Shema bi bila ta da zainteresirani za razmjenu svoje knjige i dalje drže kod sebe doma, a administratoru stranice/bloga šalju popis knjiga koje imaju ili traže i neki kontakt e-mail ili broj telefona. Administrator bi postojeći popis nadopunjavao i svi bi ga mogli vidjeti u obliku linka na katalog koji mogu skinuti, a daljni kontakt bi bio samo između zainteresiranih strana ,onoga tko ima knjigu i onoga tko je želi posuditi, kao i detalji dogovora posudbe, rokova i nedajbože nekih problema.
Ako bih ja bio taj administrator imao bih dosta posla sa nadopunama kataloga i postavljanjem najnovijeg linka.

Ono što bi bilo idealno je da je katalog na neki način automatiziran i da se posjetom na stranicu/blog vidi kompletan popis knjiga ili da se korištenjem tražilice pronađe želejena knjiga. I uz to mogućnost da se doda neka nova knjiga u popis ili neka koja se traži. Po mogućnosti za korisnike bez logiranja i sličnih kompliciranja.

Ono što želim pitati na forumu je koliko je od ovoga izvedivo i koje mi opcije predlažete? Postoji li negdje nešto slično?

RE: Automatizirani katalog - SpiderJerusalem - 16.04.2011. 15.49

Html/CSS/JS za stranicu, SQL za bazu i PHP za obracanje baze. Knjige u ruke pa na posao. Iako je moguce da postoji vec gotova resenja za tako genericku stvar.

RE: Automatizirani katalog - mijalic - 16.04.2011. 15.53

Citat:Iako je moguce da postoji vec gotova resenja za tako genericku stvar.
znate mene, uvijek idem linijom manjeg otpora... Sačekaću da se i ostali jave sa informacijama, idejama i savjetima

RE: Automatizirani katalog - mr.bluesman - 16.04.2011. 17.38

Citat:RE: Automatizirani katalog
Kod:
Iako je moguce da postoji vec gotova resenja za tako genericku stvar.
znate mene, uvijek idem linijom manjeg otpora... Sačekaću da se i ostali jave sa informacijama, idejama i savjetima

nemoj koristiti code tag za citiranje nego quote. odma je pored njega.

code tagovi sluze kad navodis komande za terminal.

RE: Automatizirani katalog - bojce - 16.04.2011. 18.31

Hm, nisam se time zanimao, ali bi možda mogla kombinacija Joomla + neka ekstenzija.
Pogledaj ovde: http://extensions.joomla.org/search?q=Book+Library

RE: Automatizirani katalog - AleAngel - 16.04.2011. 19.14

Nista bez logovanja, barem meni nista ne pada na pamet drugo, moze npr i wordpress.

RE: Automatizirani katalog - mijalic - 16.04.2011. 22.29

Zar ne postoji nekakav jednostavan dokument kao tablica sa nekoliko kolona teksta kojoj se sadržaj može nadopunjavati?

Kako funkcionira wikipledija?

RE: Automatizirani katalog - SpiderJerusalem - 16.04.2011. 23.49

Postoji na primer docs.google.com ako ces samo tabelu. Mozes da napravis forumlar za dodavanje i takodje da ljudi mogu da vide spisak svega dodatog i slicno....

RE: Automatizirani katalog - mijalic - 17.04.2011. 01.18

@spider hvala na informaciji. Evo testa s docs.google.com.

Razmjena knjiga

Samo kad malo promislim opasno je dati raji da radi što je volja. Može netko slučajno ili namjerno nešto da izbriše ili zabrlja, a onda eto ti belaja...Bit će bolje da je budem administrator i vodim brigu o popisu. A ova mi se shema sviđa, jednostavna je i mogu je sa bilo kojeg compa ažurirati.

RE: Automatizirani katalog - SpiderJerusalem - 17.04.2011. 01.43

Imas opciju i da napravis formular za popunjavanje na docsu.

http://googledocs.blogspot.com/2008/02/stop-sharing-spreadsheets-start.html

RE: Automatizirani katalog - mijalic - 17.04.2011. 02.14

Nisam našao ovu opciju. Kad napravim novi document koja je putanja ?

Našao sam. U traci na vrhu desno.Nudi mnoštvo opcija.