Ubuntu-RS forumi
LiBRE! časopis o slobodnom softveru - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ubuntu Srbija caffe (/Forum-ubuntu-srbija-caffe)
+--- Forum: Chat (/Forum-chat)
+--- Tema: LiBRE! časopis o slobodnom softveru (/Thread-libre-casopis-o-slobodnom-softveru)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - fogmaker - 15.05.2012. 12.41

(15.05.2012. 11.51 )Pirastrihno Piše:  Ја сам изнео своје мишљење, с намером конструктивне критике и као такво га треба и тумачити.

Da ne tumačim upravo tako kako si ti rekao ne bi ti dao zahvalnicu.

Smatram da ovaj dijalog može da dovede do kvalitetnijeg rešenja. Zato i više volim kritike nego pohvale.

Oko je inaće deo trenutne Pikasolike maskote časopisa. Obzirom na navedene loše konotacije oka morali bi da otpustimo maskotu. Ako otpustimo maskotu onda mesto maskote ostaje upražnjeno. Bez maskote gubimo vizualni identitet. Ovo oko za sada jasno asocira na časopis. Kao znak je jako zgodan, mali je i upečatljiv. Lako se od njega prave baneri i drugi promotivni materijal.

Ne dolazi u obzir da otpustimo maskotu bez da joj nađemo zamenu. Ako neko ima bolju ideju i ima kandidata za to mesto neka javi. Ako nađemo novog boljeg kandidata super, odmah ćemo ga zaposliti. inaće, dizajn časopisa je privremen i već prvi broj bi trebao da bude mnogo bolji.

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - zika - 15.05.2012. 12.42

(15.05.2012. 12.40 )Kostić Piše:  Око остаје. Мора да се зна ко над спозорише. Rotfl
Sigmund Freud...

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Kostić - 15.05.2012. 12.53

(15.05.2012. 12.42 )zika Piše:  Sigmund Freud...

Могуће мада више типујем на мали тактилни екран телефона. Wink

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Pirastrihno - 15.05.2012. 13.09

@fogmaker
Ниси ме разумео, то сам написао за другу своју поруку, мислио сам да ме не схватите да нешто закерам или се завитлавам.

Уопште ми није пало на памет да је то око повезано са маскотом, тек сад видех. Нисам толико ни обраћао пажњу на насловну страну, више ме је интересовао садржај. Искрено, маскота и тај кубистички дизајн насловне стране ми не остављају неки упечатљив утисак за мој укус.
Е сад, лако је критиковати, треба нешто и урадити и допринети, али мени је радове за ликовно у школи увек цртао отац, талентовано сам антиталентован за цртање и дизајн Big Grin . Размислићу мало око те алтернативне маскоте, опет тај Фројд Big Grin

п.с. Драго ми је да видим да се водило рачуна о толиким детаљима beer

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - fogmaker - 15.05.2012. 13.14

@Pirastrihn

Nije neophodno da ga nacrtaš i Ideja je se računa. Ako ti padne na pamet nešto simpatično ti javi pa ćemo da vidimo šta se sa tim može uraditi.

Sve najbolje

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - opetnaistommestu - 15.05.2012. 17.26

Ljudi, časopis je skroz gotivan. Svaka čast, svaka vam dala i sve to. Nego, zanimljiv je odabrani format stranice. Očekivao sam, valjda po difoltu, neki novinski, kad ono... Hmpf! Ček! Big Grin
beer

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - salepetronije - 15.05.2012. 17.51

Слабо се разумем у симболику, око ко око, међутим, неприродно је нацртано, буљи. Природан положај ока, и ујдно пријатан за гледање у њега је са полуспуштеним горњим капком.

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Atlantic777 - 15.05.2012. 21.38

Ovako, sutra u 20h je redovan sastanak pa svratite. Obaveštenje o tome je ovde. Na našem forumu možete i da nam pokažete svoja idejna rešenja. Zaista smo maksimalno otvoreni za saradnju i jedan od ciljeva sa visokim prioritetom je i povećanje broja ljudi koji učestvuju u stvaranju časopisa. Mi ne želimo samo da pišemo za zajednicu, već da časopis bude zajednički produkt ljudi koji potiču iz svih domaćih zajednica. beer

Javite ako je potrebna pomoć za konektovanje na IRC gde će sastanak biti održan.

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - BagZačin - 16.05.2012. 10.43

Odličan časopis....
Znao sam da će neko pre ili kasnije dati kritiku tog "oka" (primetno je, ali nisam želeo baš ja da se mešam), i taj ko je uložio tu "kritiku" je sasvim u pravu...
Živimo u nekakvo suludo vreme, gde moraš 3x da meriš, a jednom da kažeš, a pri tom da paziš da ne ostane pisanog traga Sad I, sve je izvesnije, da se ne smeju praviti greške, jer će kad-tad ljudi povezati izgled nečega sa simbolikom nečeg sasvim desetog, pa ni krivi ni dužni, morate na neki način platiti za svoju "grešku".
Znam, znam... Ne postoji realan razlog za kritike na tom nivou, ali, takođe znam da živimo u krajnje paranoičnoj sredini, koja kao da čeka neki novi lov na veštice, a bilo bi šteta da jedna lepa ideja kao što je ovaj časopis, bude prva žrtva spaljena na lomači, zbog toga.
Ne znam zbog čega je tako, ali (ne znam za Vas, ali oko mene) ljudi se ponašaju kao da živimo u 15.-16.-tom veku, pa se mora paziti "kuda se gazi"...
Nekih većih zamerki nemam, izuzimajući dužinu tekstova (očekivao sam malo duže i "teže", opširnije, ali budući da je prvi broj - odlično je).
Jedino možda (vidim da nije praksa ni u "većim" časopisima, ali nadam se da će moj predlog naći na razumevanje, pošto ipak živimo u digitalnom dobu, i ovo ne bi bilo teško za "odraditi") da se same stavke u sadržaju linkuju sa odgovarajućim tekstom u časopisu (nešto kao hiperlinkovi, u sadržaju vidimo šta nam se sviđa, kliknemo i čitamo traženi članak, da ne bi moralo da se skroluje do njega, priznaćete da ipak može da uštedi vreme Shy ).
Ne bi više da Vas davim, držim palčeve, i samo tako nastavite Wink
Ups... tek sam sada video da postoje linkovi Cool
Onda, neka budu malo veći... Ipak mi sa naočarima, ne možemo tako lako da "nabodemo" neke stvari Smile

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Atlantic777 - 16.05.2012. 11.38

Uzmite u obzir da ovo nije prvi broj. Ovo je nutli broj, reklamni, na njemu se cela ekipa uvežbavala. To nije izgovor za eventualni loš kvalitet, ali jeste valjan razlog. Kao što sam napisao u postu iznad, izvolite pa pomozite. Smile Cilj je da se svi uključe, a mi smo bili tu da probijemo led i sve pripremimo. Imamo nešto odakle možemo da krenemo, imamo kamen u kojem možemo da isklešemo naš časopis. Što se mene tiče, meni je časopis u .txt formatu sasvim prihvatljiv i priče o dizajnu me nekako ne dotiču. Jeste da na prvoj stranici piše da sam glavni i odgovorni, ali ne uzimam k srcu podatak da li je oko poluzatvoreno ili nije i da li je oko odgovarajuć simbol ili nije. Napravite fork, preuredite. Cilj je da se uključite, kako u stvaranju časopisa tako i u rad na slobodnom softveru pošto sve to živi od zajednice, a zajednica se ne definiše kao grupa ljudi. Zajednica je ceo ekosistem u kojem se stvara.

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - BagZačin - 16.05.2012. 12.54

Idi begaj...
Ja sam samo stavio moje mišljenje na celokupnu društveno-ekonomsko-socijalno-patološku situaciju u našem društvu, nisam želeo da ikoga povredim svojim mišljenjem.
Meni je, takođe, malo bitno šta je/ko je na slici itd, dokle god je tekst kvalitetan...
E, sad... Forkovati vašu ideju nije baš poželjno u ovom trenutku...
Ali ako nastavite ovom žestinom i ovim kvalitetom verovatno ćete se u skorijoj budućnosti sresti i sa tim problemom Big Grin
Kada talenti isplivaju, normalno je da će ajkule hteti da ih progutaju Brb

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Atlantic777 - 16.05.2012. 14.27

Ma daleko od toga da se neko osetio povređenim i uvređenim, samo insistiramo na to da se u ovaj projekat uključi još ljudi. Ljudi su ti koji su nam potrebni, ovo ne sme da bude proizvod pojedinaca već zajednice. Postajem dosadan. Smile

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - zika - 16.05.2012. 14.38

(16.05.2012. 14.27 )Atlantic777 Piše:  Postajem dosadan. Smile
Nimalo, mi smo (jednostavno) lenji ili zauzeti...
Možda bi pomoglo da se (poznajući u šta je ko upućen) „podele“ zadaci... Wink

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Atlantic777 - 16.05.2012. 15.28

(16.05.2012. 14.38 )zika Piše:  Nimalo, mi smo (jednostavno) lenji ili zauzeti...
Možda bi pomoglo da se (poznajući u šta je ko upućen) „podele“ zadaci... Wink

Dođite večeras na sastanak i videćete šta sve treba da se radi. Wink Plan rada postoji i detaljno je razrađen.

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - zika - 16.05.2012. 16.56

(16.05.2012. 15.28 )Atlantic777 Piše:  Dođite večeras na sastanak i videćete šta sve treba da se radi. Wink Plan rada postoji i detaljno je razrađen.
Pokušaću... Ne obećavam...

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - Atlantic777 - 17.05.2012. 16.23

Moramo da se hvalimo. Probni broj je preuzet više od hiljadu puta, a ta brojka i dalje raste! Ovo je prevazišlo sva naša očekivanja. beer

Svratite na https://libre.lugons.org ako još niste, a pridružite nam se i tamo na forumu. Wink

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - _aleksandar_ - 07.06.2012. 06.56

Уводимо нову рубрику у часопис већ од првог броја, која ће да се бави активностима FLOSS заједница из земље и окружења (предавања, промоције, окупљања и сл.). [Када кажемо земље из окружења мислимо пре свега на земље бивше СФРЈ]. Радни назив ове нове рубрике је LoCo scena (LoCo→Local Community). Међутим, нешто нам се и не свиђа овај радни назив па смо у потрази за новим у коме ће да фигурише израз ЛоЗа (од Локална/е Заједница/е). Покушавали смо на синоћњем састанку да се договоримо о коначном имену ове рубрике и дошли до идеје ЛоЗа у региону. Међутим, осим што нас је ново име асоцирало на ракију, до коначног решења нисмо успели да дођемо. Smile Зато смо одлучили да затражимо помоћ од вас. Шаљите овде у теми ваше предлоге о томе како бисте волели да се зове нова рубрика у часопису а чије су карактеристике горе наведене. Рок за уважавање предлога је петак, 08.06.2012. у 20:00 часова. Уколико се питате зашто је рок овако мали, оправдаћемо вашу сумњу, први број ускоро стиже!

ЛиБРЕ! тим

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - dvajedan - 07.06.2012. 15.54

Oko nas, U Regionu, EX Yugo Balkan... Big Grin

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - zika - 07.06.2012. 17.13

Komšijske LoZe...

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - _aleksandar_ - 07.06.2012. 17.33

(07.06.2012. 17.13 )zika Piše:  Komšijske LoZe...

С обзиром да се ради о земљи и окружењу можда не би било лоше Домаће и комшијске ЛоЗе? Шта мислите Жико? Немојте да мислите да се шалим, озбиљан сам.

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - dvajedan - 07.06.2012. 17.42

Onda bi moglo - ЛоЗе Koмшијске eм Нaшинскe Lol

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - zika - 07.06.2012. 17.49

(07.06.2012. 17.33 )_aleksandar_ Piše:  С обзиром да се ради о земљи и окружењу можда не би било лоше Домаће и комшијске ЛоЗе? Шта мислите Жико? Немојте да мислите да се шалим, озбиљан сам.
Napisaću to samo jednom... „Loze u komšiluku“ obuhvataju i našu LoZa-u...?
Nemojte misliti da se šalim, ozbiljan sam. Mada, nekako, ni ne znam kada sam i da li sam ikad ozbiljan... [Slika: giggle.gif]
Ili, možda, „bliske loze“...
Ili, možda, „loze na dohvat ruke“...

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - promis - 07.06.2012. 17.54

LoZa Puls
LoZa Vajb
LoZa Neuroza

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - _aleksandar_ - 07.06.2012. 17.57

(07.06.2012. 17.54 )promis Piše:  LoZa Puls

Добра идеја.

(07.06.2012. 17.54 )promis Piše:  LoZa Vajb
Не знам шта је вајб. Sad

(07.06.2012. 17.54 )promis Piše:  LoZa Neuroza

Big Grin

RE: Некомерцијални Линукс часопис на српском језику - dvajedan - 07.06.2012. 18.04

Ma stavite samo Lokalne Zajednice i cepajte sa tekstovimaSmile.