Ubuntu-RS forumi
[Rešeno] DDoS - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ubuntu opšta podrška (/Forum-ubuntu-opsta-podrska)
+--- Forum: Sigurnost (/Forum-sigurnost)
+--- Tema: [Rešeno] DDoS (/Thread-reseno-ddos)

Stranice: 1 2

[Rešeno] DDoS - Fantom - 29.07.2013. 00.17

Evo ovako momci na windows-u me napada neki lik vec 2 - 3 dana i nikako da ga se resim pa bih da vas pitam kako da se zastitim od toga.Znam da je ovo sajt za ubuntu ali windows koristim samo za igrice zato vas molim za pomoc Big Grin Hvala unapred

[Rešeno] DDoS - tepadzija - 29.07.2013. 07.40

Znaš malo je glupavo Smile ali pošto dotičan sistem samo koristiš za igre (?),najjednostavniji način je da isključiš internet vezu na istom sistemu.
Čim si tražio pomoć,verovatno ništa neznaš o tom vidu odbrane...pa će ti neko to veoma teško objasniti,čak šta više nikako.
Sve u svemu nije ni toliko strašno,verovatno hoće da napravi zombija od tvog kompijutera...koji bi mu u globalu služio sa ostalima za obaranje nekog servera ili slično...

Da li ti je IP adresa statička ili dinamička?

U suštini ne postoji ni jedan napad koji bi mogao sprečiti nekim programom...
Čak mu ne možeš ni Adrese isključiti sa kojih te napada u tvom kompu,jer je to napad spoofovanim adresama.Tako da kada ga i isključiš...sam sebe odsečeš sa interneta Smile
U suštini da se nisi zarazio trojanskim konjem ili nekim crvom do ovoga sada ne bi došlo.Tako da verovatno sistem ne koristiš samo za igre.
Lakše je pokrenuti DDos napad nego se odbraniti od istog...

Možeš čak i kontaktirati internet provajdera i obavestiti ga da je napad u toku,tako da ih oni mogu direktno isključiti,mada mislim da ti za tako nešto treba dobra veza. jer čistim kontaktom sa njima nećeš ništa postići.
Tebi kao laiku za takve stvari (čim tražiš pomoć) nemoguće je da se odbraniš,mada opet to zavisi i od onoga ko izvodi napad i kako je planiran.
Ovo što se tebi dešava se ne može okarakterisati kao DDos,neznam ni kako si došao do te reči.To je napad na servere,a ti možda imaš nekog komšiju koji te mrzi Smile pa nema pametnija posla...

[Rešeno] DDoS - promis - 29.07.2013. 07.57

Fantom, kako se ogleda taj napad? Šta ti se dešava pa si to primetio?
I kako to misliš na vindovsu, a šta se događa kad pokreneš Ubuntu?

[Rešeno] DDoS - Fantom - 29.07.2013. 11.20

Kako je moguce da mi se tri puta u 10 uvece do 12 opadne mi skroz net iako imam sbbov a drugar ima isto sbbov net i njemu se to ne desava.Za ddos sam cuo posto sam drzao server za Gta san andreas i tamo se isto to desavalo ubace mi nenormalno paketa i zaguse mi konekciju poraste ping na serveru i svi igraci budu izbaceni zbog prevelikog pinga.Na ubuntu drzim fajlove koji su mi bitni i jos neke stvari al nebitno .... kao sto je rekao Tepadzija ja sam prilicno nov u svemu ovome zato izvinite Smile Blush I kako da vidim dal mi je ip staticki ili dinamicki ?

Ubuntu sam skoro instalirao skoro Blush

[Rešeno] DDoS - profiler1982 - 29.07.2013. 11.28

odkud znas da je bas DDos? ovo zalazi duboko u windows OS , mada ako administracija nema nista protiv da se pomogne coveku ukljucicu se.
samo cu ti reci u kratkim crtama. ako je ddos , antivirus ne pokusavaj jer nemoze da ti pomogne. mogu da ti preporucim da skines linux-based hiren's boot cd i sa njim da precesljas ceo hdd. ako imas file sharing izmedju oba sistema (ubuntu i windows) ubuntu moze da ti bude "skladiste" i na njegov file system da se infekcija sakrije. to je nezgodno jer av nemoze da prepozna adekvatno ext4 file system te infekcija ostaje prisutna.
da se razumemo sve win infekcije na bilo koji linux-based OS ne mogu da deluju direktno vec indirektno. da ubuntu napunis infekcijama, nece rezultovati infekcijom njega vec se iste mogu prenositi na windows putem file sharing-a i prenosivih medija (usb, cd, mc).
opet antivirusi za linux nisu zaduzeni za win infekcije pa iz tog razloga je nepotrebna njihova instalacija za sad. u buducnosti, sto vise raste popularnost nekog OS_a raste i "zaintresovanost" black-hat hackera za isti te ce nam i taj vid zastite mozda nekad zatrebati. za sad instalacija AV na linux je cisto gubljenje resursa.

[Rešeno] DDoS - Flaunt - 29.07.2013. 11.41

(29.07.2013. 11.28 )profiler1982 Piše:  antivirusi za linux nisu zaduzeni za win infekcije

Otkud ti to ? Upravo je obrnuto.

[Rešeno] DDoS - Fantom - 29.07.2013. 11.53

odkud znas da je bas DDos?

Pa citao sam dosta o ddosu posto sam imao gta server pa sam pretpostavio da se to desava i ovde zato sam pitao ovde Smile poslusacu profilera1982 i skinucu linux-based hiren's boot cd pa cu da vidim jel imam nesto na hdd-u pa cu vam javiti.

[Rešeno] DDoS - Kostić - 29.07.2013. 12.49

Најбоље решење је да позовеш тада техничку подршку СББ-а и прво провериш да ли то није неки проблем код тебе/њих.

[Rešeno] DDoS - bojce - 29.07.2013. 13.30

(29.07.2013. 11.20 )Fantom Piše:  ...Kako je moguce da mi se tri puta u 10 uvece do 12 opadne mi skroz net iako imam sbbov a drugar ima isto sbbov net i njemu se to ne desava....
... I kako da vidim dal mi je ip staticki ili dinamicki ?...

Ubuntu sam skoro instalirao skoro Blush

Pored ovoga što je Kostić gore naveo, da te priupitam: jel imaš wireless i ako imaš, jesi li siguran da ti neko ne "krade" net, pošto bih ja pre na tako nešto sumnjao a ne na ddos.
Što se tiče IP adrese, 99% je da ti je dinamička, osim ako nisi zakupio statičku Ip adresu.

[Rešeno] DDoS - profiler1982 - 29.07.2013. 13.37

@Flaunt iz iskustva, testirao sam prilikom testa da li wubi moze biti sigurnosni propust za windows koji mu je host

[Rešeno] DDoS - tepadzija - 29.07.2013. 15.20

Ako je dinamička Ip adresa onda ni u kom slučaju ne može biti DDos napad,svaki put kada se restartuje kompijuter se menja adresa.
Ddos je vezan za tu jednu adresu i ne proverava se dalje...

Tako da verovatno imaš problema sa Sbb-netom.Nije da se ne dešava SBB-u da opadne dešava se naprotiv i to malo češće.
Ako ti je 3D SBB može svašta da bude,dalako bilo da je neki napad.

Moj ti je savet da se prvo obratiš njima i neka ti provere mrežu...Ako oni kažu da je sve u redu onda kreneš redom kod tebe da proveravaš.Od modema,do kabla,džekova (bežične ako imaš) itd.Ako ideš redom i svaki deo proveriš i po jedan odbacuješ...naćićeš kvar ako ga uopšte ima.

Mada opet mislim da je u pitanju čist protok veze koji ti šalje SBB.Proveri na TV-u njihov program obično piše ako su neki radovi u toku i šta se može dešavati tokom tih radova.

[Rešeno] DDoS - profiler1982 - 29.07.2013. 16.24

bas zato i pitam odkud DDos

[Rešeno] DDoS - promis - 29.07.2013. 16.35

Dinamički je IP na SBB, mislim sigurno je kupio običan paket, ali se tako retko menja da je takoreći statičan. Barem je to moje iskustvo sa SBB kablovskom.

[Rešeno] DDoS - bojce - 29.07.2013. 16.38

(29.07.2013. 15.20 )tepadzija Piše:  ...,svaki put kada se restartuje kompijuter se menja adresa....

Khm... biće da je pre TTL nego restart računara... Wink

[Rešeno] DDoS - Halleon - 29.07.2013. 18.10

Koji Antivirus koristis? Eset/nod zna da napravi problem sa integrisanim mreznim karticama i sa nekim wireless, pa zaglavi cpu na 100%, tada sve deluje ukoceno pa i protok. Takodje prva stvar proveri wifi da li je ukljucen, ako jeste obavezno zastiti lozinkom, ima mnogo onih koji koriste "Komsija provajdere". Takodje da li je jos neki racunar na mrezi, pogledaj da ti nije u to vreme podesen auto update za windows ili neki program. Takodje Kaspersky kada se azurira zauzima procesor i protok. Najbolje proveri sta ti koristi internet u tom trenutku pa vidi sta je u pitanju. Mislim da ukoliko je u pitanju licni racunar, niko osim kao sto neko rece zaudnog komsije/prijatelja nema razloga da te napada, radije ispitaj druge mogucnosti.

[Rešeno] DDoS - deajn - 29.07.2013. 18.24

Ako imas wireless, tebi ne da se kači ne jedan komšija, nego ceo komšiluk. Taman udarni termin pred spavanje.
Kakav crni DDoS.
Tehnicku podršku čak i da nazoveš, sumnjam da mogu da puno pomognu, jer verovatno nečiji računar je zombi, pa napad i ako ga ima ide preko njega. Mogu samo da ga "usreće" i jave mu da je računar zaražen.
Mada sam ja uvek bio sumnjičav prema komšijama, jelte moliću fino. Komšije su čudo, naročito u večernjim satima, a internet na izvolte.

[Rešeno] DDoS - profiler1982 - 29.07.2013. 19.20

ako je do slobodne wi-fi mreze, samo je osiguraj.

[Rešeno] DDoS - promis - 29.07.2013. 19.32

Pustimo sad vindovs. Da li se isto dešava (spor/zagušenje protoka) i kad se koristi Ubuntu? Ako da, onda možemo da pričamo i o "DDoS" ili komšiluku.
Ako ne, onda to nije problem "za ovde".

[Rešeno] DDoS - hightech - 29.07.2013. 21.44

Puska i pravo u procesor Smile
Druskane aj ti lepo izvadi logove neke ako imas i precesljaj ih - to o cemu pricas nema veze sa ddos-om vec sa tvojim racunarom, topla preporuka za uklanjanja gomile smeca ... sto bi it-evci rekli GIGO (nemojte opet shvatiti pogresno... nisam nasao shodan izraz a garbage in garbage out je svrsishodan pomenutoj situaciji i ne odnosi se na pravilno znacenje iste reci...) - kako si ga napunio smecem, tako ga i isprazni Smile
I naravno konfigurisi ruter da komsa ne moze da daunloaduje LOL Smile

Ako ti bas nije jasno kako ddos izgleda e'o real-time logging ...
http://www.youtube.com/watch?v=_R-dm62NZ5E
A evo kako to i da podesis na deb-like os's (ubuntu, debian...)
http://www.webserveri.info/hightech/programming

[Rešeno] DDoS - ZDroid - 30.07.2013. 12.55

Veoma sam iznenađen koliko neznanje i dezinformacija vladaju ovde. Pritom, pitali ste čoveka mnogo puta stvari iako znate da su ta pitanja nepotrebna i da je rešenje problema jednostavno. Čovek pređe na Ubuntu, resetuje ruter (lozinku) i kraj. Komšija više ne krade net.

Neprikladno je za jedan veliki forum da niko ne zna šta je DDoS i da ne shvata šta je problem. Ovo je čista glupost i zamolio bih vas da obrišete temu i ubuduće razmislite pre nego što počnete da pričate gluposti.

[Rešeno] DDoS - hightech - 30.07.2013. 13.08

Ako si rekao omaleni robote Smile

[Rešeno] DDoS - bojce - 30.07.2013. 13.12

(30.07.2013. 12.55 )ZDroid Piše:  Veoma sam iznenađen koliko neznanje i dezinformacija vladaju ovde. Pritom, pitali ste čoveka mnogo puta stvari iako znate da su ta pitanja nepotrebna i da je rešenje problema jednostavno. Čovek pređe na Ubuntu, resetuje ruter (lozinku) i kraj. Komšija više ne krade net.

Neprikladno je za jedan veliki forum da niko ne zna šta je DDoS i da ne shvata šta je problem. Ovo je čista glupost i zamolio bih vas da obrišete temu i ubuduće razmislite pre nego što počnete da pričate gluposti.

1. Zamolio bih te da ne postavljaš uvredljive kvalifikacije
2. Tvoj odgovor na problem je isti kao i kod još nekoliko učesnika u ovoj temi, ali pošto se postavljač teme nije udostojio da navede da li ima bežični net, nemoj tvrditi unapred da je tvoj odgovor jedini ispravan
3. Da li ti zaista misliš da ovde niko ne zna šta je DDoS?!? A i da smo baš svi, kako si naveo, glupi pa ne shvatamo?!?

Ajd, molim te, ubuduće, ne kvalifikuj ljude tako olako i pročitaj sve odgovore u temi pre nego što kreneš sa uvredljivim etiketiranjem.

No za jedno se slažem: bilo je predloga koji su, pa više-manje, diskutabilni.

[Rešeno] DDoS - hightech - 30.07.2013. 13.17

Nije vredjao nikoga, nije ovo prvi put da se forum troluje i spamuje - ja licno mislim da je autor teme spamer i da se sad smeje ....

[Rešeno] DDoS - tepadzija - 30.07.2013. 17.39

Ja sam samo jednostavno hteo da pomognem ništa više...

Ali bez nedovoljno informacija i svakakvih postova,jeste ovo otišlo tamo gde ne treba.

Ali zbog toga je samo tvorac teme kriv sa svojih 3 nepotpunih poruka i naravno odgovora,dok smo mi svi ostali nagađali u nedogled ko na pijaci.

[Rešeno] DDoS - ZDroid - 30.07.2013. 20.46

@bojce Pročitaj ponovo. Nikog nisam kvalifikovao, već rekao uopšteno. Čudim se kako niko ne može da shvati šta je problem bez zapitkivanja svega i svačega. Ali nikoga ne krivim, niti kvalifikujem da je glup.
Citat:Ajd, molim te, ubuduće, ne kvalifikuj ljude tako olako i pročitaj sve odgovore u temi pre nego što kreneš sa uvredljivim etiketiranjem.
Nemam etikete, daj mi neku pa ću etiketirati ljude. Dakle, odgovori i na ovaj drugi deo poruke je isti:
Citat:@bojce Pročitaj ponovo. Nikog nisam kvalifikovao, već rekao uopšteno. Čudim se kako niko ne može da shvati šta je problem bez zapitkivanja svega i svačega. Ali nikoga ne krivim, niti kvalifikujem da je glup.
Smile