Ubuntu-RS forumi
Ubuntu tablet - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ubuntu Prenosni uređaji (/Forum-ubuntu-prenosni-uredaji)
+--- Forum: Ubuntu tablice (/Forum-ubuntu-tablice)
+--- Tema: Ubuntu tablet (/Thread-ubuntu-tablet)

Ubuntu tablet - birokrata - 09.09.2013. 11.44

Malopre sam bio na matičnom sajtu Ubuntu-a i pogledao sam video prezentaciju Majkla Šatlvorta o Ubuntu za tablet računare. Međutim, nisam nigde video kada će izaći , koje će hardverske zahteve imati.
Mislim da ovo nije loša tema jer gde god se okrenem vidim tablete oko sebe. Android mi se nešto ne sviđa, ne znam, ja to gledam kao laik. Ubuntu imam na desktopu pa sam navikao na njega.

RE: Ubuntu tablet - Пеја - 05.02.2016. 14.14

Убунту таблет cтиже за пар меcеци cа пуном конвергенцијом и cолидним одноcом цена-квалитет .. Опширније: http://www.benchmark.rs/vesti/canonical-ov_novi_ubuntu_tablet_se_moze_koristiti_i_kao_pc-62917

RE: Ubuntu tablet - salepetronije - 05.02.2016. 15.12

Конвергенцијом чега? Шта то значи?

RE: Ubuntu tablet - zika - 05.02.2016. 16.21

Valjda:
Citat:"The same Ubuntu experience across any device - coming soon."
Wink

RE: Ubuntu tablet - promis - 05.02.2016. 19.28

Konačno da Unity dobije svoje opravdanje Tongue

RE: Ubuntu tablet - Пеја - 05.02.2016. 21.46

(05.02.2016. 15.12 )salepetronije Piše:  Конвергенцијом чега? Шта то значи?

Конвергенција у овом случају значи да један оперативни систем покреће мноштво уређаја:таблете,телефоне,рачунаре,паметне телевизоре.итд...Што омогућава да лако на свим уређајима прелазите из једног режима у други.На овом примеру конкретно из режима таблета у режим рачунара.Таблет ће се претворити у рачунар када приључите тастатуру и миш,опционо монитор...
Видео са демонстрацијом конвергенције:
https://www.youtube.com/watch?v=c3PUYoa1c9M

RE: Ubuntu tablet - salepetronije - 05.02.2016. 23.46

Наравно да није. Конвергенција буквално значи приближавање. Овде значи приближавање телефона и таблица радним станицама по начину употребе, оперативном систему, програмима... Зато сам и питао јер сматрам да ни вама није јасно, као што није било јасно и мени. Конвергенција (приближавање) би требало да се надовеже одговарајућим појмовима: приближавање уређаја, телефона и/или таблица.

RE: Ubuntu tablet - BagZačin - 06.02.2016. 01.54

Pozdrav prijatelji! Dugo me nije bilo, nadam se da nisam nedostajao. Neke druge stvari su me (prilično) omele....
(05.02.2016. 23.46 )salepetronije Piše:  Наравно да није. Конвергенција буквално значи приближавање. Овде значи приближавање телефона и таблица радним станицама по начину употребе, оперативном систему, програмима... Зато сам и питао јер сматрам да ни вама није јасно, као што није било јасно и мени. Конвергенција (приближавање) би требало да се надовеже одговарајућим појмовима: приближавање уређаја, телефона и/или таблица.

Ih... Ala ga naška wikingpedlija omaši Tongue

RE: Ubuntu tablet - djetvan - 06.02.2016. 08.51

(06.02.2016. 01.54 )BagZačin Piše:  Pozdrav prijatelji! Dugo me nije bilo, nadam se da nisam nedostajao. Neke druge stvari su me (prilično) omele....

Ih... Ala ga naška wikingpedlija omaši Tongue

Господин @салепетроније је инстервенисао у својству преводиоца.
Мрске су му стране речи и страно писаније.

Да ово са таблетом не прође као онај подухват са Убунту телефоном.
Замолио сам члана моје породице који ради у једној држави ЕУ да погледа има ли тог телефона у продаји и колико кошта а испаде да нигде нису чули за такво сокоћалоAngry

RE: Ubuntu tablet - salepetronije - 06.02.2016. 11.06

Мало ми смета кад не разумем значење, па сам истраживао Smile Као што рече међумрежни речник страних израза, очекујемо приближавање - convergentia-у таблица и телефона радним станицама. Иначе, осећам да сам конвергентован овде (близак), тако да не могу да интервенишем (interventio =мешање треће стране).

RE: Ubuntu tablet - bojce - 06.02.2016. 11.27

(06.02.2016. 08.51 )djetvan Piše:  ....Да ово са таблетом не прође као онај подухват са Убунту телефоном.
Замолио сам члана моје породице који ради у једној држави ЕУ да погледа има ли тог телефона у продаји и колико кошта а испаде да нигде нису чули за такво сокоћалоAngry

Ne znam gde si tražio, ali sam ja pre malo manje od godinu dana bez problema kupio Ubuntu telefon.
Stvar je u tome što ga nema u prodavnicama, već se svi modeli Ubututelefona prodaju jedino preko interneta. Lepo naručiš, platiš i to je to.

RE: Ubuntu tablet - Пеја - 07.02.2016. 04.49

Конвергенција у овом случају је реч коју је Каноникал одабрао за назив своје визије и стратегије.Са разлогом је одабрана,али по мом мишљењу никакво буквално превођење значења не пије воду.Разлог је што је поменута стратегија јасно дефинисана:

Исти базични код на свим уређајима.
Један уређај,много лица.

У суштини није приближавање по начину употребе,већ уједињење могућности.
Тако ће на таблету о коме је реч бити имплементирана потпуна конвергенција.Имаће све могућности рачунара и таблета,а графичко окружење ће се мењати у зависности од величине екрана и врсте периферних уређаја на које је прикључен..

RE: Ubuntu tablet - BagZačin - 07.02.2016. 11.22

Moram... Jače je od mene Smile
Citat:-Ćero, šta to radiš?
-Ma ništa, malo kompajliram kernel na tabletu.
-Ako, ako... Samo se ti uči....
(posle jedno pola sata...)
-Tata, kad će ovo biti gotovo?
-Nemam pojma....
(posle dosta vremena)
-Tata, tražio mi tablet da se restartuje... I sada je samo crn ekran.... buhu....
-Ijao, ćeri, pa jel ima neko od prijatelja dock, pa ćemo to da sredimo očas posla...
-Nema, pa mi živimo u selu! buhu....
(uto ulazi mama... Histerično, k'o i uvek)
-Šta ste to uradili? Opet ste nešto pokvarili?!?
-(tata)Ma nije ništa strašno, treba samo malo da se snađemo.....
-(kći)buhuhu....
-(mama)Pa dobro, sad ga popravi, šta ti treba....
-(tata) dock za tablet...
-(mama)Aha... Opet neka novotarija... Ne plaći ćero, evo, tata će otići da bere jabuke jedno 2-3 godine, pa će kupiti, pa ćeš moći opet da se dopisuješ sa komšijama preko fejzbuka....