Ubuntu-RS forumi
aplikacija za android "ubuntu-rs" - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: aplikacija za android "ubuntu-rs" (/Thread-aplikacija-za-android-ubuntu-rs)

aplikacija za android "ubuntu-rs" - profiler1982 - 06.12.2013. 13.43

da li postoji intresovanje za ovako nesto?
da se napravi aplikacija po uzoru na XDA aplikaciju za njihov forum koja je dostupna na playstore.
svi znamo koliko je nepregledno citanje na mobilnoj verziji stranice foruma.
vecina nas koristimo android.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - promis - 06.12.2013. 14.23

Citat: vecina nas koristimo android.
Otkud ti to? Jel bila neka anketa?

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - zika - 06.12.2013. 14.26

(06.12.2013. 14.23 )promis Piše:  Otkud ti to? Jel bila neka anketa?
Već vidim novi thread... Wink
Pitanje: zar nije svrsishodnije da se ovaj/ovakav forum čita tamo gde ste blizu računaru kojem je potrebna promena, dopuna, izmena nego u pokretu, daleko od Ubuntu-računara? Ili ja grešim sluteći poruke: Probaću kada budem došao do računara. Nije mi tu sada računar, kada dođem do njega javiću Vam koja je card. i slične...?

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - profiler1982 - 06.12.2013. 14.35

@promis evo glasanje pa da vidimo.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - BagZačin - 06.12.2013. 15.50

(06.12.2013. 14.26 )zika Piše:  Već vidim novi thread... Wink
Pitanje: zar nije svrsishodnije da se ovaj/ovakav forum čita tamo gde ste blizu računaru kojem je potrebna promena, dopuna, izmena nego u pokretu, daleko od Ubuntu-računara? Ili ja grešim sluteći poruke: Probaću kada budem došao do računara. Nije mi tu sada računar, kada dođem do njega javiću Vam koja je card. i slične...?
A možda će neko da ima dual-boot Androida i Ubuntua? Ne treba olako odbaciti neke mogućnosti, mobilno tržište je trenutno mesto koje stvara "bum", kako u Ekonomiji, tako i u tehnici (uskori Balkanizacija II, jednu smo preživeli s MS kao pobednikom, vreme je da se vrata kladionice polako otvore - moj tip je Firefox, ali, imamo još bar pola decenije do saznanja konačnog ishoda).

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - zika - 06.12.2013. 15.55

(06.12.2013. 15.50 )BagZačin Piše:  A možda će neko da ima dual-boot Androida i Ubuntua? Ne treba olako odbaciti neke mogućnosti, mobilno tržište je trenutno mesto koje stvara "bum", kako u Ekonomiji, tako i u tehnici (uskori Balkanizacija II, jednu smo preživeli s MS kao pobednikom, vreme je da se vrata kladionice polako otvore - moj tip je Firefox, ali, imamo još bar pola decenije do saznanja konačnog ishoda).
E, kada se to desi ja ću da se javno izvinem i tokom tog čina i izvinim i da prihvatim da je došlo vreme... Dotle će i application biti završena, verujem.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - Anpu - 06.12.2013. 19.54

Da li ova tema ima za cilj:
  1. tvoju ponudu da uradis (u saradnji sa timom / samostalno) android aplikaciju
  2. da "narucis" da neko uradi app za android
  3. da se uradi statistika koriscenosti Androida radi ...?
  4. Nesto drugo (sta?)

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - profiler1982 - 06.12.2013. 20.13

prvo me intresuje kolika je zaintresovanost za tako nesto. koliko sam obavesten, uradjena je bila aplikacija za nokiu sto je zastarelo vec.
u saradnji sa timom naravno jer bi aplikacija bila oficijalna za nasu zajednicu.
do sad samo nailazim na vidis i sam sta.
za firefox OS je rano jos (uzimam onaj alcatel cim dodje kod mene u grad jer treba da obnovim paket). da se radi aplikacija za jedan tip telefona i 1% ljudi koji bi koristili firefox os i instalirali takvu aplikaciju.
za android , i kad bi se napravila intresuje me koliko bi je ljudi koristilo, tj da li je vredno truda uopste.
glasanje sam stavio zbog druge poruke na ovoj temi jer mislim da nas vecina koristi android. ali, ajde da vidimo.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - zika - 06.12.2013. 20.15

(06.12.2013. 20.13 )profiler1982 Piše:  do sad samo nailazim na vidis i sam sta.
Do sada nailazite na ista ova pitanja, na koja ne odgovarate ikako. Čak su i (skoro) sasvim isto i glasila... Ni sada niste jasno i glasno odgovorili.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - profiler1982 - 06.12.2013. 20.22

ludi ako necete recite. ja da radim aplikaciju samo za sebe necu nisam lud.
nema sta do sad nisam ponudio da odradim za zajednicu, od dela gnome-shella do okruzenja , koga bi svi bar preveli 100% na srpski, dogovorili se koji file manager, audio player, txt editor... da ne navodim vise.
sad za ovo pitam jer je stvarno ocajan prikaz na mobilnom telefonu kd se ide preko mob. stranice.
ako hocete recite ako necete nista.
I ajde da se okupimo jedan dan na IRC ako nije problem.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - Anpu - 06.12.2013. 20.32

Kao mogucnost "aplikacije" koja bi bila "za sve telefone i platforme" moze da posluzi i repsonsive forumska tema tj tema koja bi se prilagodjavala velicini ekrana i lsgala elemente tako da imaju neki logicki raspored i podsecaju na app izgled.

Primer: http://jolla.com/
Smanjite velicinu browser prozora na slicnu velicini ekrana telefona i elementi se poredjaju jedni za drugim, nema horizontal scrolla.

Nazalost za sada ova verzija forumskog softvera nema neko trajno resenje a development teme od nule je prevelik posao i mislim da nemamo dovoljno ljudi i njihovog slobodnog vremena za tako nesto kao i da ima nekih precih stvari koje se trebaju odraditi.

U novoj major verziji softvera default tema ce biti responsive, i to nam moze pomoci jer bismo je mogli malo doterati i customizovati da izgleda kako nama odgovara (boje, elementi...).

Onaj plugin koji je bio preporucen za prikaz foruma na mobilnim uredjaja je non free sto je suprotno filozofiji ove zajednice uopste.

Overall, jesam trazio neko resenje u vezi foruma, i uzdam se u tu default responsive temu. Ima dve koje se sad razvijaju za ovu verziju ali ne bih da se igram sa eksperimentalnim stvarima za sada. U nedostatku vremena sam stao sa tim. znate koji forumski softver imamo, pa mozete i vi malkice proguglati, mozda nadjete nesto zanimljivo sto mozemo da odradimo. Verujem da je tim totalno otvoren za sve predloge, pa ce kao i u slucaju onog non free plugina, razmotriti.

RE: aplikacija za android "ubuntu-rs" - profiler1982 - 06.12.2013. 21.50

imam razvojno okruzenje za Sailfish OS instalirano I pratim razvoj. da budem iskren vise mi se dopada njihov pristup I kako interfejsu tako I mogucnosti da na njemu rade android aplikacije sto ce devoloperima ustedeti veliki trud.
multitasking je na njemu perfektno odradjen. jeste "malo tezi" os, zahteva malo bolji hardwer od tizen-a I firefox-a (bar u sdk verziji) dok nemam priliku licno da ga uporedim sa Ubuntu-os za tel jer na 12.04 ne mogu da "poguram" sdk za njega.
sta se misli u android svetu pod non-free je diskutabilno pored toliko custom romova koji dolaze ni sa g- od google app-sa da ne pominjem da se google koristi svuda u nekom obliku pa I na ovom forumu radi google analiza non stop).
tako da ova aplikacija bi radila I na Sailfish OS.
mene samo intresuje postoji li intresovanje za ovo jer je ciljana grupa korisnika te aplikacije ISKLJUCIVO clanovi nase zajednice. aplikacija bi bila po uzoru na ovu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkxda.activity
ostavicu temu do nove godine da se vidi intresovanje postoji li, ali vec zakljucujem, mrka kapa.
pokusao sam jer se dosta vas zalilo na ocajan prikaz mobilnog sajta.
vise necu.
da evo ga moj prvi pokusaj da se forum koliko toliko bar u unity integrise i gnome-shell.
za skopes, zbog bice strpljenja" odustah, a ko zna, mozda bi ga i uspeo napraviti.
necu vise zivota mi, jer sta god pokusam, ZID i to od 12m da nema sanse da ga preskocim.