Ubuntu-RS forumi
Ubuntu Ubuntu 14.04 sa dve mrezne karte i multikast stream - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ubuntu opšta podrška (/Forum-ubuntu-opsta-podrska)
+--- Forum: Ubuntu server (/Forum-ubuntu-server)
+--- Tema: Ubuntu Ubuntu 14.04 sa dve mrezne karte i multikast stream (/Thread-ubuntu-ubuntu-14-04-sa-dve-mrezne-karte-i-multikast-stream)

Ubuntu 14.04 sa dve mrezne karte i multikast stream - Maximilianko - 19.07.2016. 18.31

Ja sam relativno nov u Linux prici ali se mucim zadnjih 6 meseci oko ovog problema...

Moram da LIVE strimujem 4 kanala ze studente sa razlicitim predavanjima i vezbama...
Podigao sam Ubuntu 14.04 server sa dve mrezne karte, eth0 i eth1...Ideja je da se eth0 koristi za web administraciju i live striming a da na eth1 dolazi multicast stream koji VLC ili neki Media server treba da konvertuje u UDP stream i prosledjuje na eth0. Posto nemam puno opreme i ogranicen sam sa sredstvima izvorni stream mora da bude multicast( a strimovi mi dolaze sa satelitskih risivera i harmonic encoder ih konvertuje u ip i multicastuje) tako da koristim 4 razlicita stream-a po razlicitim portovima( udp://225.224.2.3:3001, udp://225.224.2.3:3002, udp://225.224.2.3:3003 i udp://225.224.2.3:3004) Imam samo jedan encoder isa jednim IP izlazom i sa 4 ulaza...Elem, Posto je server nisam mogao da proverim multicast stream ali sa
Kod:
tcpdump -i eth1
mogu da vidim sav dolazni saobracaj. Takodje sam instalirao mali open source programcic UDPXY koji konvertuje multicast u unicast tako da je su strimovi dostupni na eth0 u obliku
Kod:
http://192.168.1.50:5005/udp/225.224.2.3:3001 ili :3002, :3003, :3004
na taj nacin sam se uverio da multicast stize i da se moze konvertovati u udp i emitovati na eth0.
Da bi to funkcionisalo morao sam da ugasim firewall, da promenim defaul rp_filter. Po default-u Ubuntu odbacuje svaki saobracaj koji nemoze da verifikuje da li je izvor rutabilan...i morao sam da dodam multicast rutu za eth1. i to je proradilo...
Problem je sto kad se nakaci vise studenata na strimove slika pocne da zamrzava i da baguje...Studenti se kace sa kompjutera ali i sa telefona, tableta..itd. i imaju prituzbe na kvalitet, brzinu i zagusenje...
Morao sam da potrazim drugo resenje...gde nije klasican unicast vec adoptive streaming...tj. u zavisnosti od uredjaja koji se kaci tj. koji zahteva stream server bi trebalo da convertuje i prosledjuje stream
Probao sam sa VLC-om....VLC takodje radi live streaming i takodje radi kovertovanje iz multikasta u unicast...Ali VLC nikako nece da mi otvori multicast stream...pa sam nakon mnogo potrage, guglanja i moljakanja po internetu bez resenja...odustao...Sad sam instalirao Wowza media server...koji se placa ali sa trial verzijom koja meni zavrsava posao i traje 100 dana pokusavam da uradim stu stvar, plus Wowza radi adoptive streaming...za Iphone, za android, za PC, itd....ali sam naleteo na isti problem kao i sa VLC-om...da nemoze da otvori stream tj. socket. Portovi po kojima dolazi multicast stream su iznad 1024, znaci nisu privilegovani, sa UDPXY-jem koji ih otvara znam da nisu zatvoreni i da ne trebaju nikave specijalne permisije da se otvore ali ne mogu da otkrijem zasto nece da profunkcionise...tj. zasto Wowza ili VLC nece da otvore multicast strim...
Ako neko ima neku ideju...plz