Ubuntu-RS forumi
32-bit Skype se više ne pokreće - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Neslobodna zona (/Forum-neslobodna-zona)
+--- Forum: Vlasnički softver zatvorenog koda (/Forum-vlasnicki-softver-zatvorenog-koda)
+--- Tema: 32-bit Skype se više ne pokreće (/Thread-32-bit-skype-se-vise-ne-pokrece)

32-bit Skype se više ne pokreće - tulipan - 19.11.2017. 13.02

Pre dva dana prilikom aktivitanja skype-a pojavi mi se prozor za aktivaciju sa skype name i password-om i kad to otkucam samo se zatvori prozor a skype se ne aktivira. Akaunt preko njihovog sajta radi. Reinstalirao sam skype i isto se dešava. Da download strani imam samo mogućnost za skidanje nove verzije ali 64-bit, a ja koristim 32-bit arhitekturu.Pre toga skype se normalno podizao i nikad nisam imao nikakve probleme. E sad dali su momci iz Microsofta nešto sjebali<<Dogovor je da se ne psuje na ovom mestu te Vas pozivam da to poštujete. Hvala. sa apdejtima ili je nešto do sistema neznam. Isto mi se desilo na Mintu, on je na 64-bita skinuo sam novu 64-bitnu verziju i instalirao i radi.
Premešteno na mesto za ovu vrstu SW-a
Izmenio sam ime thread-a da ne bi bilo otimačine... Wink

RE: skype se ne pokreće - zika - 19.11.2017. 14.10

Možete li da koristite: http://web.skype.com/ ?

RE: skype se ne pokreće - tulipan - 19.11.2017. 14.18

Da, normalno se ulogujem nalog je u redu kao i password.

RE: skype se ne pokreće - zika - 19.11.2017. 14.33

Odlično. Ako sam dobro ispratio sva dešavanja oko tog SW koji ne koristim i ako istrajavate u upotrebi 32-bit OS-a to je ono što Vam preostaje uz, naravno, upotrebu nekog od sličnih SW koji i dalje imaju svoju 32-bit inačicu ali tu se, naravno, svestan sam toga, javlja i pitanje želje Vaših prijatelja da se i oni služe njima... Wink

RE: skype se ne pokreće - tulipan - 19.11.2017. 14.56

Navika je čudo. Za sada ostajem na 32-bitnom Ubuntu do sledeće godine a koristiću Mint za syipe. Ako sam dobro razumeo podrška za 32-bitne sisteme odlazi u istoriju, al što ubijaju postojeće? Dogodime nova makina i sve iz početka.Blush

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - zika - 19.11.2017. 15.04

Da ne bi bilo otimanja, označite kao „rešeno“ kad bude vreme, odluka je Vaša, kao i kod Skype, kao i kod 32/64... Wink

Novi Skype - I71 - 21.11.2017. 18.56

Edit: Vidim da već postoji tema. Prebaciću se tamo.
Postoji li neka alternativa za nas koji imamo 32-bitni sistem?

Preko Firefox-a mogu da se ulogujem u Skype i mogu da se krećem po njemu, ali ne mogu da izvršim poziv. Kada stanem na ikonicu za poziv, pojavi se simbol "zabranjeno". Možda zato što mi kamera nema podršku na Ubuntu-u, a čisto preko mikrofona izgleda ne dozvoljava poziv u Firefox-u?

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - zika - 21.11.2017. 21.11

(21.11.2017. 20.13 )I71 Piše:  Postoji li neka alternativa za nas koji imamo 32-bitni sistem? Preko Firefox-a mogu da se ulogujem u Skype i mogu da se krećem po njemu, ali ne mogu da izvršim poziv. Kada stanem na ikonicu za poziv, pojavi se simbol "zabranjeno". Možda zato što mi kamera nema podršku na Ubuntu-u, a čisto preko mikrofona izgleda ne dozvoljava poziv u Firefox-u?
Šta podrazumevate pod „alternativa“? Drugi SW ili ostanak na Skype-u. Skype više nema 32-bit app. VSZK... Wink Kao što i napisah gore...

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - tulipan - 22.11.2017. 17.32

Ja sam, iz dosade, reinstalirao Ubuntu 16.4, sad je 64-bitni, skype radi, al nema podršku za kameru. Lepo sa njihove strane, novi hardver, nove periferije itd. Evo objašnjenja koje sam našao:

IMPORTANT UPDATE: Since July 2017

"All Skype for Linux client version 4.3 and older will be retired on July 1, 2017. To keep chatting, please install the latest version of Skype for Linux,” a notice on the Skype for Linux download page reads.

Now MS has the official app (.deb) for Ubuntu:

Download: skype.com/en/download-skype/skype-for-computer
IMPORTANT UPDATE: Since Nov 2017

Microsoft released an updated version of the client for linux. If you already have Skype for Linux installed you will receive this upgrade via your distribution’s standard update mechanism.

If you don’t have Skype for Linux installed you can download it from Skype.com/download.

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - jolemisa - 07.01.2018. 23.43

Imam komp koji podrzava 64 bit-ni OS,ali ne mogu naci odakle skinuti tu najnoviju verziju Skaype-a.Ovi iz Microsofta kako su odkupili Skaype pravi probleme.Imam ga na Win.7 32 bit-a i radi normano.Radio mi je i na Ubuntu isto na 32 bit-a,ali sam se zeznuo i pogresno formatirao taj OS,a sve mi je radilo na njemu.Printer,skener webcamera,kad prikljucim telefon,odmah ga otvara,ali ovo me zalude.Krivo mi je.Sto su toliki gadovi?

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - tulipan - 08.01.2018. 16.56

@jolemisa idi na njihovu zvaničnu stranicu i skini najnoviju verziju.

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - jolemisa - 08.01.2018. 18.14

Jesam,djetvan mi je dao adresu i skinuo sam Skype i instalirao ga .Radi sad.Hvala ti puno.

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - sergius - 01.02.2018. 11.20

ja sam imao isti problem, rešio sam pomoću kros-platforme

http://rambox.pro/

RE: 32-bit Skype se više ne pokreće - Zoran021 - 16.02.2018. 23.45

Imao sam i još imam problem sa Skype preview ,naime ima metalni zvuk sagovornik i test kad pričam. Postoji i rešenje tzv webskype .