Ubuntu-RS forumi
[Reinstall]Ne rade mis i tastatura po upgrade-u - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Arhiva (/Forum-arhiva)
+--- Forum: Izdanja kojima je istekla podrška (/Forum-izdanja-kojima-je-istekla-podrska)
+---- Forum: Ubuntu 17.04 Zesty Zapus (/Forum-ubuntu-17-04-zesty-zapus)
+----- Forum: Ubuntu 17.04 Zesty Zapus: Instalacija (/Forum-ubuntu-17-04-zesty-zapus-instalacija)
+----- Tema: [Reinstall]Ne rade mis i tastatura po upgrade-u (/Thread-reinstall-ne-rade-mis-i-tastatura-po-upgrade-u)

[Reinstall]Ne rade mis i tastatura po upgrade-u - Panter - 05.12.2017. 00.43

Taman cu da se ubijem!

Mislio sam da je ovo stabilna verzija 17.04.

Ovo je izgleda poznat bag, ali nikako da nadjem resenje. Po upgrade-u sa 16.04 promeni drajvere za usb misa i tastaturu i nista od toga vise ne radi. Ovo pisem sa live usb-a, ali ne znam kako da iz istog resim problem.

Ako pokrenem instalaciju, samo ce mi instalirati dodatni sistem pored ovog.
Ubuntu mi je jedini sistem na masini.
Hardver je HP 8300, i7-3770 i usb zicni mis i tastatura.

Upomoc!

RE: Ne rade mis i tastatura po upgrade-u - zika - 05.12.2017. 07.41

Pogledajte https://askubuntu.com/questions/908918/updated-from-16-04-to-16-10-the-keyboard-and-mouse-no-longer-works-after-gettin ili potreban package install-irajte chroot-om sa live...

RE: Ne rade mis i tastatura po upgrade-u - Panter - 05.12.2017. 15.29

Hvala na odgovoru!

Probao sam navedenih 11 koraka alil nisam uspeo da ih dovršim. Stvarno je nezgodno kada ni miš ni tastatura ne rade.
Na kraju sam bez prave namere prešao na 17,10 i to je rešilo problem. Sada, mislim da mi sve funkcioniše ali me je namučilo poprilično, i moram da si navikavam ženu na drugačiji desktop.

Istog dana mi se javio problem na laptopu na 16.04 prilikom update-a i stvarno mi je napravio problem.
nestao mi je ceo desktop/unity/classicmenu launcher, ustvari, sve osim wallpaper-a.
Ali to sam opisao na drugom mestu.

SAČEKAJTE SA UPDATE-OVANJEM SLEDEĆIH NEKOLIKO DANA!!!
Taman dok ovo ne reše.
Gomila ljudi ima problem sa ovim i nisam još našao pravo rešenje.

Hvala svima.

RE: [Reinstall]Ne rade mis i tastatura po upgrade-u - zika - 05.12.2017. 19.52

Zatvorićemo i ovo kao Reinstall...