Ubuntu-RS forumi
Zamrzavanje sistema - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Aktivno izdanje: Ubuntu 17.10 Artful Aardvark (/Forum-aktivno-izdanje-ubuntu-17-10-artful-aardvark)
+--- Forum: Ubuntu 17.10 Artful Aardvark: Instalacija (/Forum-ubuntu-17-10-artful-aardvark-instalacija)
+--- Tema: Zamrzavanje sistema (/Thread-zamrzavanje-sistema--21067)

Zamrzavanje sistema - Panter - 16.01.2018. 18.14

Vidim da o ovom bag-u pišu napolju ali ne nalazim ovde ništa.

Ubuntu 17.10 mi se zamrzava više puta dnevno, isto se dešavalo i pod 17.04, zato sam ga i upgrade-ovao.
Pišu da je to zbog greške u rukovanju swap file-om. Kada pokušam da iz terminala aktiviram gedit, ili gksudo, ili nautilus, vraća mi sledeće:
Citat:Invalid MIT-MAGIC-COOKIE-1 keyUnable to init server: Could not connect: Connection refused

(gedit:3034): Gtk-WARNING **: cannot open display: :0

ovo mi se nikada nije dešavalo, poprilično sam siguran da u procesu upgrade-ovanja nisam omanuo, a i na isti sam bio, recimo, prinuđen.

Nešto se sa ubuntu-om dešava.

Pozdrav svima.

RE: Zamrzavanje sistema - promis - 16.01.2018. 22.13

Poruka koja se pojavljuje je vezana za novi Wayland grafički server (ako sam dobro zapamtio šta je). Stoga se ranije nije moglo ni dešavati ova greška jer je ovaj server postao dostupan u 17.10 verziji (koliko sam shvatio).
Drugim rečima nema veze sa swap fajlom, koliko shvatam.

Možeš pokrenuti X sesiju pri logovanju gde se verovatno neće javljati ova greška.

E sad, koliko vidim ova greška je očekivana za gksudo, ali ne bi trebala biti, ono bar nisu navodili, i sa programima koji ne rade sa admin priviliegijama (gedit..)

RE: Zamrzavanje sistema - djetvan - 17.01.2018. 10.10

(16.01.2018. 18.14 )Panter Piše:  Vidim da o ovom bag-u pišu napolju ali ne nalazim ovde ništa.

Ubuntu 17.10 mi se zamrzava više puta dnevno, isto se dešavalo i pod 17.04, zato sam ga i upgrade-ovao.
Pišu da je to zbog greške u rukovanju swap file-om. Kada pokušam da iz terminala aktiviram gedit, ili gksudo, ili nautilus, vraća mi sledeće:

ovo mi se nikada nije dešavalo, poprilično sam siguran da u procesu upgrade-ovanja nisam omanuo, a i na isti sam bio, recimo, prinuđen.

Nešto se sa ubuntu-om dešava.

Pozdrav svima.

Apgrejdom se greška prenosi i na sledeći os i zbog toga je bolja ččista instalacija.

RE: Zamrzavanje sistema - misko016 - 18.01.2018. 09.43

Ubuntu 17.10 je kod mene takođe imao zamrzavanje sistema, mislim da on još nije završen kako treba ili mu hvali još nešto, moja je preporuka koristiti LTS 16.04.3 dok se ovo ne ispravi kako treba, čitao sam na par foruma ista priča o zamrzavanju.