Ubuntu-RS forumi
Custom Keyboard shortcuts - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ostala aktivna izdanja (/Forum-ostala-aktivna-izdanja)
+--- Forum: Ubuntu 18.04 LTS Bionic Beaver (/Forum-ubuntu-18-04-lts-bionic-beaver)
+---- Forum: Ubuntu 18.04 LTS Bionic Beaver: Softver (/Forum-ubuntu-18-04-lts-bionic-beaver-softver)
+---- Tema: Custom Keyboard shortcuts (/Thread-custom-keyboard-shortcuts)

Custom Keyboard shortcuts - djetvan - 07.05.2018. 20.42

Instalirao sam ovaj novi Ubuntu 18.04 još pre neki dan. Radi sodlidno ali neka podešavanja nikako da nađem, ili su ih dobro sakrili ili ih nema ili sam ja pak ćorav.
Single click sam podesio preko dconf-editor-a koji sam naknadno instalirao jer dotičnu opciju nisam mogao da nađem.
Za podešavanje Custom shortcuts-a postoji uputstvo samo treba pronaći gde se nalazi Keyboard settings što meni nikako ne polazi za rukom . Ima li nekoga da ovo zna ?

"Custom shortcut
To create your own application keyboard shortcut in the Keyboard settings:
Click the + button. The Custom Shortcut window will appear.
Type a Name to identify the shortcut, and a Command to run an application, then click Add. For example, if you wanted the shortcut to open Rhythmbox, you could name it Music and use the rhythmbox command.
Click Disabled in the row that was just added. When it changes to New accelerator…, hold down the desired shortcut key combination. "

PS
Uspeo sam na jedvite jade zbog toga što sam uputstvo shvatio bukvalno. Naime ne postoji prozor Keyboard settings već se podešavanje vrši u prozoru Keyboard Shortcuts. U dnu tog prozora nalazi se znak plus ( + ) na koji treba kliknuti da bi se pojavio prozor za pravljenje željene kratice.
A Single click to open items podešava se tako što se otvori Nautilus, pa klik na Files >Preferences >Behavior > Single click.....

RE: Custom Keyboard shortcuts - dragan99 - 09.05.2018. 16.07

@ djetvan,

To su ti igrarije "velikih majstora kuhinje". Primer za jednostruku klik ja znam za KDE bilo je u file manageru Dolphinu a onda je premesteno u systemsko podesavanje misa. Tako ti je i sa YES/NO, u nekom distrou uzmu pa promene redosled i tako ima bezbroj varijacija, sad ovako pa onda drugacije samo da se nesto menja. Big Grin

RE: Custom Keyboard shortcuts - djetvan - 09.05.2018. 19.56

(09.05.2018. 16.07 )dragan99 Piše:  @ djetvan,

To su ti igrarije "velikih majstora kuhinje". Primer za jednostruku klik ja znam za KDE bilo je u file manageru Dolphinu a onda je premesteno u systemsko podesavanje misa. Tako ti je i sa YES/NO, u nekom distrou uzmu pa promene redosled i tako ima bezbroj varijacija, sad ovako pa onda drugacije samo da se nesto menja. Big Grin

Baš tako kao što kažeš. Već davno su napravili odlične jednostavne programe a sada to prepravljaju bez ikakve potrebe po principu što da bude jednostavno kad može da bude komplikovano i nerazumljivo.