Ubuntu-RS forumi
Mix mic. & line in - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ostala aktivna izdanja (/Forum-ostala-aktivna-izdanja)
+--- Forum: Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus (/Forum-ubuntu-16-04-lts-xenial-xerus)
+---- Forum: Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus: Softver (/Forum-ubuntu-16-04-lts-xenial-xerus-softver)
+---- Tema: Mix mic. & line in (/Thread-mix-mic-line-in)

Mix mic. & line in - Dik Trejsi - 19.10.2018. 23.01

Pozdrav svima.
Otkako je RTS uveo Rts Planetu, 202 (i ostale njihove radio stanice) nije moguce slusati na kompjuteru ni na jedan drugi nacin osim preko internet pretrazivaca (uz obaveznu registraciju).

Moja odluka da se ne registrujem i ne upotrebljavam njihov servis mi je onemogucila slusanje mog omiljenog radija preko interneta, pa sam prinudjen da se vratim na stari dobri etar.

Moje pitanje je sledece:
Kako da prilikom snimanja, ili razgovora sa nekom osobom preko nekog VoIP programa umiksujem mikrfon i ulaznu liniju ?
Zelim da osoba sa druge strane "zice" cuje moj glas ali i radio u pozadini.

Mobilni telefon koristim za prijem radio signala, ali ne zelim da koristim slusalice vec da preko ulazne linije (line in) slusam na kompjuteru.

ps.
Nasao sam neka podesavanja na ask ubuntu ali to je samo omogucilo emitovanje dva zvuka npr. video snimka koji pustam na kompjuteru i zvuka preko mikrofona (uz malo podesavanje nestao je Larsenov efekat).