Ubuntu-RS forumi
Problem sa rezolucijom? - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ostala aktivna izdanja (/Forum-ostala-aktivna-izdanja)
+--- Forum: Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish (/Forum-ubuntu-18-10-cosmic-cuttlefish)
+---- Forum: Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish: Softver (/Forum-ubuntu-18-10-cosmic-cuttlefish-softver)
+---- Tema: Problem sa rezolucijom? (/Thread-problem-sa-rezolucijom--21185)

Stranice: 1 2

RE: Problem sa rezolucijom? - zika - 21.02.2019. 18.02

(17.02.2019. 15.17 )Gale85 Piše:  Evo sad ponovo se koci kod dela "Started GNOME display manager" ustvari fora je u tome sto se tu nije ukocio ali radi neki proces za koji mu treba dosta vremena ali i da ga pustim da to radi trajalo bi ceo dan, a kazem nije se ukocio zato sto mogu da ga resetujem preko CTRL+ALT+DELETE. Hoce li ovo pomoci da ne pokusavam bezveze https://askubuntu.com/questions/1032639/ubuntu-18-04-stuck-in-boot-after-starting-gnome-display-manager-on-intel-graphic
Kada se restartuje komp mogu da aktiviram GRUB tako sto pritisnem "Esc" dugme u pravom trenutku i onda mogu da kucam ono sto je potrebno. Ukucao sam
Kod:
sudo apt-get update
i uglavnom izbaci ovu poruku "failed to fetch"
Rekao bih da, prilika je, ima nevolje sa mrežom, ali ne vidim, zaista, kakve to, sada, ima veze sa „rezolucijom“ oko koje je sve i počelo? Čini mi se da je tu neka daleko veća nevolja sa tim install-om od razlučivosti... Možda, voleo bih da, i grešim, ne bi bilo prvi put...

RE: Problem sa rezolucijom? - Gale85 - 21.02.2019. 21.59

Da jeste problem do mreze shvatio sam to malo kasnije nakon sto mi je to izbacilo. Onda sam aktivirao mrezu isto preko recovery mode. Medjutim imao sam problem i sa rezolucijom preko Live CD 17.10 ali sam posle proverio kabal i bio je malo izbacen, vratio sam ga kako valja i rezolucija se vratila ali sve ovo sto mi se desava na kompu mislim da nije do kabla ovi dani je bilo sve u redu sa njim. Sad sve radi ok videcu na dalje kako ce da se ponasa.

RE: Problem sa rezolucijom? - Gale85 - 08.03.2019. 20.21

Sad sam se ponovo vratio na stari problem sve sam pokusao i update i upgrade ali nista ne pomaze. On radi kad hoce a kad nece non-stop vrti display gnome manager tu stane posle ni da mrdne. Nemam ideju kako da resim ovo
Pronasao sam nacin kako da se ulogujem. Kada dodje do onog dela kad stane prvo pritisnem Ctrl+Alt+F2 pa onda Ctrl+Alt+F1 i onda se pojavi prozor za logovanje.