Ubuntu-RS forumi
Problem sa ram memorijom - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ubuntu Srbija caffe (/Forum-ubuntu-srbija-caffe)
+--- Forum: Chat (/Forum-chat)
+--- Tema: Problem sa ram memorijom (/Thread-problem-sa-ram-memorijom--21237)

Problem sa ram memorijom - sasa_ - 27.06.2019. 21.12

Imam matičnu ploču MSI pro-vd h110 chipset, procesor intel pentium g4560. Na matičnoj ploči postoje dva slota za ram, jednu ram memoriju sam stalno držao u drugom slotu, i radilo je sve. Kupio još jedan modul da ubacim u prvi slot, i nakon ubacivanja računar neće da se pokrene. Obe ram memorije rade u drugom slotu, nijedna ram memorija ne radi u prvom slotu. Kada ubacim ram u prvi slot svetle ez debug indikatori za procesor i ram. Kada ubacim u drugi slot bilo koju memoriju, ez debug indikatori ne svetle, i računar sasvim normalno radi. Pretragom na internetu naišao sam na podatak, da može biti neispravan ili slot, ili čak problem sa procesorom. Da li neko možda ima nekakvo iskustvo ili ideju šta može biti u pitanju , svaka pomoc dobrodošla. Hvala unapred.

RE: Problem sa ram memorijom - promis - 27.06.2019. 23.10

Kad kažeš drugi, prvi slot da li su to i same oznake slotova?

Usisaj malo taj prvi slot. Miožda se zavukla prašina.

RE: Problem sa ram memorijom - sasa_ - 27.06.2019. 23.34

Prvi slot do procesora i kulera, levo, drugi do njega. Gledao sam slot, čist prilično, skoro da i nema prašine, al pokušaću sutra da usisam malo.

RE: Problem sa ram memorijom - zika - 28.06.2019. 11.37

Unganged?

RE: Problem sa ram memorijom - sasa_ - 28.06.2019. 12.23

(28.06.2019. 11.37 )zika Piše:  Unganged?

Ne nađoh bilo šta vezano za ganged ili unganged mod na intelovoj matičnoj ploči msi h110 pro vd. Postavke biosa o tome ne kažu ništa.

RE: Problem sa ram memorijom - promis - 28.06.2019. 14.48

(27.06.2019. 23.34 )sasa_ Piše:  Prvi slot do procesora i kulera, levo, drugi do njega. Gledao sam slot, čist prilično, skoro da i nema prašine, al pokušaću sutra da usisam malo.
Na ploči piše koji je prvi, a koji je drugi. Na to sam mislio. Nije bitna fizička pozicija.

RE: Problem sa ram memorijom - sasa_ - 28.06.2019. 15.22

Šrafciger u ruke, pa kaže , DIMM1 i DIMM2. Ne radi slot DIMM1.

RE: Problem sa ram memorijom - maletaski - 29.06.2019. 10.23

Pokušaj sa reinstalacijom procesora u socket. Nemora da znači da je do toga ali lično mi se dešavalo da nakon reinstalacije proradi.

RE: Problem sa ram memorijom - sasa_ - 29.06.2019. 11.29

(29.06.2019. 10.23 )maletaski Piše:  Pokušaj sa reinstalacijom procesora u socket. Nemora da znači da je do toga ali lično mi se dešavalo da nakon reinstalacije proradi.

Rasklopio, sklopio, al opet neće, i dalje samo svetle crvene lampice upozorenja na matičnoj ploči, i ništa se ne dešava, slika na monitor ne dolazi.