Ubuntu-RS forumi
[Rešeno] Sistem u rasulu. - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Aktivno izdanje: Ubuntu 19.04 Disco Dingo (/Forum-aktivno-izdanje-ubuntu-19-04-disco-dingo)
+--- Forum: Ubuntu 19.04 Disco Dingo: Softver (/Forum-ubuntu-19-04-disco-dingo-softver)
+--- Tema: [Rešeno] Sistem u rasulu. (/Thread-reseno-sistem-u-rasulu)

[Rešeno] Sistem u rasulu. - Gale85 - 11.07.2019. 18.59

Ubuntu 19.04 mi je trenuntno u rasulu. Otvarao sam razne teme pa iz njih mozete da zakljucite sa kojim stvarima sve imam problem. Sad umesto mozile koristim Chrome pokusam Chromium da pokrenem ovamo iz Aplikacije nece nautilus nece da sa otvori kao root (vec ima tema za to). Kada gledam neki klip na youtube to izgleda kao da radi pod vodom sve usporeno (ne preterano ali nije kao pre vidi se da je sporije) i ne samo Chromium mnoge aplikacije uglavno nece da se pokrenu a nekad iz nepoznatog razloga se pokrenu rade malo pa dodje do neke greske ili se ugase iz cista mira i ima tu jos nekih problem ali da vas ne zamaram vise. Sta da radim, najlakse mi je format pa install Ubuntu 19.04 iznove ali ja bih da mi instalirane stvari ostanu da ne moram da vracam sve kako je bilo ako postoji neka takva mogucnost reinstall ili nesto slicno.

[Rešeno] Sistem u rasulu. - promis - 11.07.2019. 19.19

Sobzirom da se ne zna uzrok problema, onda je bolje da se sve obriše. Jer čuvanjem nekih podešavanja može ostati isti problem.
Da li u Live režimu ima datih probelma?
Da li kod novog korisnika ima datih problema?

[Rešeno] Sistem u rasulu. - Gale85 - 13.07.2019. 16.43

Kod novih korisnika sa admin dozvolama mogu radim neke stvari ali kad instaliram wine on ga nema ovamo u ponudi da mogu da pokrenem win fajlove. Ispitacu ja jos to pa cu da javim.

[Rešeno] Sistem u rasulu. - Gale85 - 11.08.2019. 18.51

@promis Hvala na savetu. To sam i uradio sad vise nemam tih problema.