Ubuntu-RS forumi
Xubuntu 18.04 nekoliko problema odjednom - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Ostala aktivna izdanja (/Forum-ostala-aktivna-izdanja)
+--- Forum: Ubuntu 18.04 LTS Bionic Beaver (/Forum-ubuntu-18-04-lts-bionic-beaver)
+---- Forum: Ubuntu 18.04 LTS Bionic Beaver: Softver (/Forum-ubuntu-18-04-lts-bionic-beaver-softver)
+---- Tema: Xubuntu 18.04 nekoliko problema odjednom (/Thread-xubuntu-18-04-nekoliko-problema-odjednom)

Xubuntu 18.04 nekoliko problema odjednom - Cvetan - 12.09.2019. 09.52

Koristim Xubuntu 18.04 već neko vreme, sistem radio bez problema. Međutim danas butujem sistem i totalni haos.

Prvo kada sam se ulogovao podešavanja ekrana mi nisu kako treba. Izmenjen mi redosled primarnog displeja(koristim dva monitora) i izmenjena pozadina. Šta god da probam da otvorim ništa se ne dešava. Nakon kratkog vremena se podešavanja ekrana ofrkeste pa mi prikaže pozadine. Samo od sebe. Ali je sve i dalje nefunkcionalno.

Dakle probam da otvorim file manager, ništa se ne dešava. Posle 10, 15 sekundi se otvori.

Drugi problem, kada pokušam da otvorim terminal dobijam sledeću grešku:
Kod:
Failed to execute default terminal emulator. Input/output error.

Treći problem network manager mi ne radi.
Kod:
systemctl status network-manager

Kod:
NetworkManager.service - Network Manager
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/NetworkManager.service; enabled; vender preset; enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Thu 2019-09-12 10:34:44 9min ago
NetworkManager.service: Service hold-off tme over, scheduling restart/
NetorkManager.service: Scheduler restart job, restart counter is at 5.
Stopped Network manager
NetworkManager.service: Start request repeated too quickly.
NetworkManager.service: Failed with result 'exit-code'
Failed to start Network manager

Uopšte ne znam šta se desilo, nisam radio ništa neuobičajeno. Priključivao sam još TV na računar i dodao jedan SSD, ali mi ne deluje da je hardverski problem jer je sve ovo najednom otkazalo.

Jel imate neki savet? Smile

*update
još jednu stvar sam sada primetio čim se ulogujem na sistem dobijam crash report za sledeće:

Kod:
/usr/share/system-config-printer/applet.py

Takođe zaboravio sam da kažem, na panelu se ne otvara network manager aplet i power manager aplet i dobijam grešku za power manager.