Ubuntu-RS forumi
Problem oko HDD? - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Aktivno izdanje: Ubuntu 19.04 Disco Dingo (/Forum-aktivno-izdanje-ubuntu-19-04-disco-dingo)
+--- Forum: Ubuntu 19.04 Disco Dingo: Hardver (/Forum-ubuntu-19-04-disco-dingo-hardver)
+--- Tema: Problem oko HDD? (/Thread-problem-oko-hdd)

Problem oko HDD? - Gale85 - 25.09.2019. 19.12

Uradio sam reinstall ubuntu 19.04 i nakon ulaska u ubuntu dobio sam ovu poruku Kad sam kliknuo na Examine dobio sam ovo Ne verujem da je to do HDD posto je nov malo upotrebljavan a inace hteo sam instalaciju da pokrenem na starom i koci se isto kao i na novom HDD. Dok se pokrene instalacija treba mu vreme a i hoce da izbaci poruku da nesto niju redu oko montiranja particije.

RE: Problem oko HDD? - promis - 25.09.2019. 20.39

Uradi ponovo SMART test ako mu ne veruješ. Verovatno je neka vrednost ušla u kritičnu zonu, zato je prijavio to. U tom istom programu možeš da pokreneš Test. Uradi kraći, dugi baš dugo traje.
Imam i ja trenutno jedan HDD koji je isto u crvenom, treba da ga zamenim uskoro.

RE: Problem oko HDD? - Gale85 - 29.09.2019. 21.13

Uso sam tamo u opcije i kluknuo sam Extended znaci dugu analazu ali kod mene i ona izgleda kratko traje. Nakon sto kliknem kao da odmah to zavrsi. Evo slike

RE: Problem oko HDD? - promis - 30.09.2019. 02.20

Kao što se vidi prva stavka je kritična - puno grešaka pri čitanju.
Nema veze što nije mnogo star disk, može da bude problematičan.
Kod mog nijedna stavka nije crvena, ali opet prijavljuje da će da otkaže. Ja sam primetio da moj radi malo sporije, dugo čita sa njega itd.
Ako ti nije bitno, radi ne njemu dok ne crkne. Ako ti je, onda ga zameni.

Što se tiče dugog SMART testa, kod mene je trajao preko 1h za (prazan) disk od 2TB.