Ubuntu-RS forumi
Kako izbrisati folder Remastersys - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Apsolutni početnici (/Forum-apsolutni-pocetnici)
+--- Tema: Kako izbrisati folder Remastersys (/Thread-kako-izbrisati-folder-remastersys)

Kako izbrisati folder Remastersys - soulman - 03.03.2008. 00.26

Instalirao sam Ubuntu 7.10 na Hdd od 6gb (5+1)

oko 3gb je zauzeto, a preostalo je zauzeo iso fajl Remastersys

e sad kako njega obrisati nakon sto sam narezao Live DVD, jer mi ne dopusta (not owner) a ne mogu podesiti permission properties tog folder >> permission jer su polja neaktivna, ne mogu ih menjati

- matija - 03.03.2008. 00.31

kucaj : sudo remastersys clean i to je to.

- soulman - 03.03.2008. 00.56

Nece sa komandom sudo remastersys clean

Nekako sam izbacio u Trash ali sad nece odatle !

- Mladen - 03.03.2008. 01.00

e pa to nekako sad i vrati gde je bilo, opcija clean brishe to iz/home/remaster a ne iz tresha. Najlakse bi ti bilo da se ulogujesh kao root i da je rucno izbrises ako vec ne mozes tako

- dojca - 03.03.2008. 07.30

Kod:
gksudo nautilus

Па пробај још једном.

- Zoran616 - 03.03.2008. 08.16

Ja sam izbrisao ovako kako je Dojca napisao.

- soulman - 03.03.2008. 12.51

Carski rez

Instalirao sam po ko zna koji put , ali ovog na veci HDD (80gb)

sad sam u fazi update i instaliranja programa

malo mi prave problem te dozvole pristupa, permission

kako se treba podesiti pa da ima dozvole za sve i prisanje i citanje i brisanje i instaliranje i da ostane podeseno nakon butovanja

- bojce - 03.03.2008. 12.57

Na koje dozvole mislis, tj. gde zelis da upisujes?
Ako mislis na foldere koji se nalaze u korenu (/) sa tim je bolje da se ne igras i ostavi kako je po default-u podeseno. Ti kao korisnik treba da imas sve dozvole samo unutar tvog /home direktorijuma. Ako tu imas neki problem oko dozvola onda javi da vidimo sta je problem.

- soulman - 03.03.2008. 13.11

namucio me Remastersys koji nisam mogao izbrisati , odnosno nekako sam ga ubacio u Trash ali nisam mogao odatle obrisati a bilo je malo prostora na HDD.

uglavnom sad mi je jasno

1.kad budem napravio iso image Remastersys i narezem DVD brisem ga sa komandom sudo remastersys clean

2.ne diram nista izvan /home (to mogu bristi dodavati i sl.)

Pitanje:

1. kad napravim Live DVD i instaliram ga na neki HDD , hoce li ta instalacija imati sva podesavanja (desktop, programe, update,.
a koristim sudo remastersys backup

2. ako koristim sudo remastersys dist >> da li onda mogu rucno da iskopiram folder home i opet je sve na svome mestu ?

3. usput da li se mora instalirati drajver za graficku iako je vec skinut sa restricted Driver Manager ?