Ubuntu-RS forumi
Rss - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: Rss (/Thread-rss--2918)

Rss - mile_iz_back - 04.01.2008. 23.49

Nije u pitanju nikava politička partija. Big Grin

Vido sam danas na ellitesecurity forumu da imaju Rss za praćenje pojedinačne teme. Smatram da je ovo jako korisno. Zbog toga dajem predlog ukoliko je moguće da se to uradi i na ovom forumu.

- todobgd - 04.01.2008. 23.52

mile ima vec Smile
pogledaj kolonu gde je pretraga.ako imas avant u extras nalazi se rss pa ubaci

- mile_iz_back - 05.01.2008. 00.03

Ili ne zanam da nemestim ili to nije to.

Čini mi se da ovde prikazuje za celokupan fourm šta ima novo.
A ovo o čemu sam pričao je da za jednu konkretnu temu se prijaviš i ono te obaveštava samo o promenama u njoj.

- mile_iz_back - 06.01.2008. 00.44

Zar nema ni jednog moderatora, administratora na ovom forumu da odgovori?

- petrovicivan - 06.01.2008. 00.49

То не ради. Проблем је са овим форумом што је доста програмера напустило пројекат па слабо има таквих додатака. Неколико наших модова је за прелазак на други форум али још није била озбиљна прича о томе, за сада је само међу 4(×4) ока Smile

- mile_iz_back - 06.01.2008. 01.47

Hvala na odgovoru, nadam se da ako budete radili neke promene da će te uključiti ovako nešto. Korisno je.

- petrovicivan - 06.01.2008. 09.46

оваква питања и јесу мотив за такве промене Wink

- Vladimir - 08.01.2008. 20.30

Trebalo bi još jedared (ako ništa zato, barem reda radi, xixix) da vi iz ubuntu-rs tima porazgovarate o prelasku na recimo phpbb. Phpbb je izbacio Gold edition verziju phpbb (znači to je finalna verzija ali oće da muče ovaj jadan narod i daju mu na kašičicu Smile ) koja je sjajna, toliko je poboljšana dodato je preko milion novi linija koda i sada je slobodno mogu reći bolji od komercijalnih IPB i vBuletin.

P.S. Ne zaboravite da sitnice čine život Wink

P.S.S. na svoj sajt sam bacio novu verziju phpbb3 i ubacio jedan sjajan ubuntu template http://www.itp2p.info/forum/ eto pa pogledajte kako to izgleda, naravno sve na template je podložno izmenama, a o dodacima i da ne pričamo Wink

- dootzky - 08.01.2008. 20.52

ma da mi uzmemo lepo i isprogramiramo nas sopstveni serbia-bulleting-borad forum! Big Grin
uz 6 programera i 2 dizajnera, cudo bi napravili, i jos bi mogli da ga customizujemo do mile volje! Big Grin :]

. ili prosto da skinemo phpBB, koji provereno radi i mozemo odma da ga koristimo. :-"

- aleXa - 08.01.2008. 21.13

dootzky imas punu podrsku od mene da programiras dok ti prsti ne poplave.
zaista treba nesto da uradimo sa forumom ali nam je malo 24h dnevno, svi smo uglavnom zaposleni na 8h dnevno, pa malo prekovremeno, pa porodica, malo odmora i sad ko ce to da izracuna kad je to vise od 24h.ShockedShockedShocked

- Vladimir - 08.01.2008. 21.25

Citat:Originally posted by dootzky
ma da mi uzmemo lepo i isprogramiramo nas sopstveni serbia-bulleting-borad forum! Big Grin
uz 6 programera i 2 dizajnera, cudo bi napravili, i jos bi mogli da ga customizujemo do mile volje! Big Grin :]

Posle možemo da se iskomercijalizujemo, uzmemo lepe pare na novoj kondoj bazi foruma, posle od tih para kupimo server, podignemo "komjuniti foruma" postanemo milioneri i preotmemo Canonicle i tražimo da finasiraju našu sopstvenu linux distribuciju. Cool

A opet s'druge strane možemo da skinemo free phpbb i njega instaliramo Tongue

P.S. aleXa postoje ovde ljudi koji imaju dobru volju i vremena da doprinesu unapređenu ove naše slobodne zajednice Wink

- petrovicivan - 08.01.2008. 21.29

Citat:Originally posted by Vladimir
P.S.S. na svoj sajt sam bacio novu verziju phpbb3 i ubacio jedan sjajan ubuntu template http://www.itp2p.info/forum/ eto pa pogledajte kako to izgleda, naravno sve na template je podložno izmenama, a o dodacima i da ne pričamo Wink

Сјајно изгледа. Договарамо се око тога, за сада је највећи проблем како сачувати прилоге (attachments), јер постојећа скрипта за миграцију не одрађује тај посао. Очекујем да се касније вечерас јави prvul са неким резултатима

- Vladimir - 08.01.2008. 21.47

Dakle to što vidiš to je Ubuntu tema koja nije ništa prerađena, kao što možeš da primetiš urađena je na "foru" http://ubuntuforums.org/index.php tako da nije loše ispala, sobzirom da je ovo phpbb a ono vBuletin board.

Inače ja bi na ovoj temi dodao, malo lepše ikonice za identifikaciju novih, postova/tema/poruka (ubacio bih Ubuntu logo sliku) i još par sitnih izmena oko dugmića (sighurno si primetio da su dva dugmeta "Nova Tema i Odgovori" izmenjeni, to sam ja uradio da vidim kako će da izgleda), logo itd

Koliko je meni poznato atačenti sa stare verzije phpbb 2 na novu v3 su mogli da se prebace ali je posao bio dosta težak, onda mogu da zamislim na prelazak sa zastarelog foruma. Možda nebi bilo loše da pogledate da phpbb.com forumu sigurno ima neki topic o tome kako da se sa XMB-a prebace i atačemnti.

- prvul - 08.01.2008. 23.43

Samo malo strpljenja molim. Wink

- Vladimir - 09.01.2008. 21.24

Vi baš rešili da većate i većate. Smile

- Vladimir - 19.01.2008. 19.32

Ne znam kakav je vaš stav povodom prebacivanje skripte foruma na phpbb !?

Ali vas molim da bar sredite problem sa kucanjem poruke, dešava mi se da mi browser zabode ili nešto kada kucam poruku pa upit ka serveru za slanje nove poruke pa odem na refresh ili na "back" i izbriše mi se cela napisana poruka Sad