Ubuntu-RS forumi
Instalirane aplikacije mi se ne pojavljuju u listi?. - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Arhiva (/Forum-arhiva)
+--- Forum: Izdanja kojima je istekla podrška (/Forum-izdanja-kojima-je-istekla-podrska)
+---- Forum: Ubuntu 5.10 (/Forum-ubuntu-5-10)
+---- Tema: Instalirane aplikacije mi se ne pojavljuju u listi?. (/Thread-instalirane-aplikacije-mi-se-ne-pojavljuju-u-listi)

Instalirane aplikacije mi se ne pojavljuju u listi?. - psy - 26.08.2006. 21.40

bilo koju aplikaciju da instaliram ne pojavljuje mi se u listi aplikacija.a kada odem do /usr/bin/ odatle ne mogu(ne znam) da pokrenem program, vec moram iz konzole, a hteo bih da napravim precicu do desktop-a. Smile

- v0xel - 26.08.2006. 21.49

Ako si instalirao preko Add/Remove ili Synaptic-a, trebalo bi da se pojavi u meniju, ako hoces precicu:

1. na desktopu desni klik, pa create launcher, tu ti je najbitnije command polje, gde unosis putanju i ime aplikacije, za ostalo bi trebalo da bude logicno.

2. isto to mozes i u meniju, ali ti treba menu editor. U 6.06 on je instaliran po defaultu, za 5.10 nisam siguran (uvek mozes da ga skines sa neta, potrazi Alacarte paket.)

- psy - 26.08.2006. 22.08

za svaku precicu mi stavlja jednu istu ikonicu, mada mi to nije bitno za sada mnogo. bitno je da sam resio ovo Smile
inace preko Synaptic-a sam instalirao ali se instalirani programi ne pojavljuju u meniju?

hvala puno na brzom odgovoru Smile

- psy - 26.08.2006. 22.43

samo da dodam.
tacnije imam kubuntu, i startovao sam vec postojeci menu editor i tamo samo sam samo klikn`o na save nakon izlaska(nista nisam ni menjao) i pojavile su mi se sve aplikacije u meniju Smile
jos jednom hvala, ne bih resio skoro ovoWink