Ubuntu-RS forumi
Kako nagraditi učesnike u forumu? - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: Kako nagraditi učesnike u forumu? (/Thread-kako-nagraditi-ucesnike-u-forumu)

Stranice: 1 2

Kako nagraditi učesnike u forumu? - nohope - 26.12.2007. 09.41

Puno puta sam na forumu pročitao zahvalnicu tipa "imaš pivo." i sl. Pomoć u rešavanju problema, naročito ako je pravovremena, je od velikog značaja svima nama.
Upravo zbog toga bih predložio da se na forum uvede mogućnost dodeljivanja pozitivnih "ocena" članovima foruma. Mogli bismo, svi zajedno jednom mesečno glasati za najkvalitetnije postove članova. I naravno, mogli bismo ih onda i svi zajedno nagraditi. Kako: npr. CD- sa distribucijom ili programima. Bez problema bih narezao i poslao CD takvom članu o svom trošku ( a možemo ustanoviti i mali fond za nagrade). Šta mislite o tome?

- digitalis_vulgaris - 26.12.2007. 10.08

A mozda da se tom clanu zaista posalje pivo Big Grin

- slsimic - 26.12.2007. 10.18

@digitalis.
imas pivo za ovaj predlog Wink

- digitalis_vulgaris - 26.12.2007. 11.23

Obecanje - ludom radovanje. hahahaha

- dootzky - 26.12.2007. 14.47

@nohope hmmmm. interesantno razmisljanje.

ali moras da uzmes u obzir nekoliko stvari, such as:

1. ko bi odlucivao o 'kvalitetu' postova. to sto neki batica pita "kako da instaliram k3b", a neko mu kaze "batice, ides u synaptic i uzivas", i on kao VRH, i on to oceni kao "peticu" pomoc, a neko drugi je tamo napisao na mnogo teze pitanje mnogo opsirniji odgovor, cimali su se 6 dana oko tog resenje, i konacno resili, i neko onda tom liku da "peticu" kao ocenu, sta? to su iste tezine? dakle - prvo moras da ustanovis rangiranje - KO bi odlucio koliko je ta dobra pomoc bila, tj. koliko kvalitetna. mozda je resenje da se napravi 'nominacija pomoci', a onda admini sednu na kraju meseca i kazu taj-taj-i-taj. po pivo! Big Grin

2. nagrade? ko bi skupljao fond za nagrade? blagajnik? mi nemamo blagajnika Smile mi nemamo ni HQ kad smo vec kod toga Smile a rezanje i slanje diska je ok, ali realno - svi koji su vec OVDE na forumu vec imaju ubuntu, right? Tongue znaci mozda slanje nekih filmova ili nesto, ali to je sve ilegala, dakle - ne mozemo ni to da iskoristimo. sto kazu momci - ili da saljemo co'eku pivo, ili *tap-on-the-back*. Tongue a kesh . suvi kesh. ? hm. mozda tripujem, ali cenim da bi to dovelo do selektovanja odgovora, i biranja pomoci. npr - ako pricamo o nekim simpa parama, recimo 5000 din svaki mesec za najboljeg 'pomocnika' na forumu, 3000 za drugog i 1000 za treceg, onda bi se momci trudili da daju sto bolje odgovore, da bi 'osigurali' prvo mesto, a to bi kao pasivna posledica dovelo do toga da niko ne pomaze pocenicima i onim 'lakim' ili 'opstim', stagod pitanjima. Tongue drugim recima - ako ukljucis nagrade - napravices i konkurenciju, trku. a onda se gubi smisao.

Tongue

ne znam.
interesantna ideja anyhow Smile

da ne budem sav pesimistican i to, evo od mene imas - prijateljski stisak sake! Big Grin

[Slika: handshake.jpg]

- Vladimir - 26.12.2007. 15.00

Možemo da režemo filmove kojima je istekao © Smile

- zarej - 26.12.2007. 15.56

Znam za SMF forum da postoji modul koji dodaje pri svakom postu dugme "Hvala". Znaci mi je pomogo otgovor kliknem na to dugme u brojac na tom postu se uveca. Verovatno tako nesto postoji i na XMB pa bi to bilo kolko tolko merodavno. Ako neko je dao odgovor instaliraj preko synaptica dobice npr. 1 hvala od coveka koji ga je pitao, a ako je neko postavio neki tip&tricks koji svima koristi dobice od svakog kome je pomogo.

- Milos_SD - 26.12.2007. 16.16

Ovo sto je "zarej" napisao je bas ono sto bi bilo dobro. Znaci, nikakva nagrada, vec samo "Zahvalnice", i "Reputacija (losa i drobra)". Smile

- Rainmaker - 26.12.2007. 18.03

A cemu bi vodilo to,utrkivanju i nekom nadmetanju, mozda po nekom flejmu i slicno. Nije li dovoljna sadisfakcija kad znas da si nekome pomogao i kad ti on napise uspeo sam hvala. Meni jeste, za druge ne znam.

- dekao - 26.12.2007. 18.10

Nek ostane kod piva.

- Milos_SD - 26.12.2007. 18.10

U pravu si. Ali mislim da to uopste nema veze sa satisfakcijom, vec mozda pomogne adminima za odabiranje buducis moderatora. Tome to barem sluzi na drugim forumima na kojima sam video te zahvalnice i reputacije (reputacije su se pokazale lose, pa su ih ukinuli). Big Grin Ali sa druge strane, opet ce biti neka trka, ovo-ono. Ne znam, sto se mene tice to uopste i nije potrebno, samo sam se nadovezao na zarej-ev post. Smile

- Zoran616 - 26.12.2007. 18.21

Citat:Originally posted by Rainmaker
A cemu bi vodilo to,utrkivanju i nekom nadmetanju, mozda po nekom flejmu i slicno. Nije li dovoljna sadisfakcija kad znas da si nekome pomogao i kad ti on napise uspeo sam hvala. Meni jeste, za druge ne znam.

Rain, svaka ti je na mestu.

- severus - 26.12.2007. 18.33

sirenje kruga korisnika ubuntu-a je najbolja nagrada.

- dojca - 26.12.2007. 18.35

Citat:Originally posted by severus
sirenje kruga korisnika ubuntu-a je najbolja nagrada.

Мада ни 100€ не би било лоше. Big Grin

- zarej - 26.12.2007. 18.37

Ovo sto sam predlozio nema veze sa Karmom da nekog ocenjujes dal je dobar ili los cak i nema opcija da nekom dajes minuse, vec cisto da kazes "hvala" za post koji ti je pomogao. Tako bi mogli izmedju ostalog i da biramo najkorisnije postove da se postave na wiki-ju, a slazem se s vama da nikom nije potreban veca nagrada od zahvalnice(hladno je za pivoSad).

- nohope - 26.12.2007. 18.52

Mislim da pored rejtinga koji se stiče brojem postova, treba da postoji i rejting koji se stiče znanjem, željom da se pomogne drugom i dobrom namerom. Između ostalog i zbog toga što bi se na taj način ustanovio sistem selekcije "saveta" za rešavanje problema. Nije obavezno da se svaka pozitivna selekcija završava bespoštednom trkom.
S druge strane, svaki gest nagrade, bilo da je to CD, privezak, majca, 100 din. . ima svoje pozitivno dejstvo na osećaj pripadnosti zajednici koja ceni lično zalaganje.
Na kraju, dugi niz godina je u ovoj našoj zemlji, na svim nivoima sprovođena negativna selekcija. Ona je i dovela do toga da loši ljudi vode glavnu reč u svemu.
Zato sam predložio da razmislimo o afirmisanju pozitivnih vrednosti.

- mirkom - 26.12.2007. 18.56

Takođe sam protiv nekog posebnog nagrađivanja.
Saznanje da sam nekome pomogao za mene je dovoljna nagrada.

Pozivam sve da pišu uputstva, rade na našem WIKI-ju, kada god mogu da pomognu, da to urade.
Ako neko postavi "početničko" pitanje, da imaju živaca da mu odgovore ili da mu daju link gde je to objašnjeno.
Da se priključe akciji Share-it, upišu iz kog su mesta, otvore nalog na jabberu i to upišu, koriste naš Irc kanal #ubuntu-rs.
Ili jednostavno rečeno, budu dobri ljudi Smile
Naš Ivo Andrić je rekao, pokušaću da ga citiram:
"Dobro treba da ide u krug"

- aleXa - 26.12.2007. 20.27

A sto se tice biranja modova to sada ide sasvim drugacijim putevima, ima veze naravno sa postovima ali vise sa kvalitetom nego kvantitetom. Mozes dobiti 100 zahvalnica za jedan resen problem ali i ni jednu za sijaset drugih tako da to nije merodavno.

- Stanko - 26.12.2007. 23.37

mislim da ce to dovesti do nekog utrkivanja i nabijanja postova.
ako oce nekog da nagradi, nek mu posalje cd ili pivo Big Grin

a ako zelite organizujte razmenu filmova (kojima je istekao ©) ili tako nesto Wink

- dootzky - 27.12.2007. 09.34

ili da se prosto nadjemo svake prve subote u mesecu u strpiz baru, i onaj koji ima najvise 'hvala' - dobije lapdance. a mi ostali mozemo samo da cirisemo pivo (koka-kole?! Big Grin) i da gledamo show. Tongue

haaaaa-ha. . haaaaa. ha. right.
not funny.
i get it. Cool

- quince - 27.12.2007. 10.25

cini mi se da bi ta nagrada izazvala vecu frku od novcane Tongue

- dootzky - 27.12.2007. 11.44

ajde kad smo vec kod riba i linuxa, da potpalimo malo mastu i motivaciju svih clanova:

[Slika: Linux_Babes_Bollywood_Sargam_linux_girls_007_007.jpg]

Big Grin

- digitalis_vulgaris - 27.12.2007. 11.47

Sto bi pcelica u Simsonovima rekla: Ajjajjaj, nome gusta porfavor. grande jojo. Mad

- quince - 27.12.2007. 11.57

glasanje gotovo,
dootzky-jev predlog usvojen! Tongue Tongue Tongue

- Zoran616 - 27.12.2007. 13.06

Sa ovakvom nagradom izašli bi na 50.000 postova do ponedeljka.

Big Grin