Ubuntu-RS forumi
Novi dizajn za ubuntu-rs.org - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: Novi dizajn za ubuntu-rs.org (/Thread-novi-dizajn-za-ubuntu-rs-org)

Stranice: 1 2

Novi dizajn za ubuntu-rs.org - petrovicivan - 22.10.2006. 22.17

Da li LoCo Ubuntu Srbija treba da ima na sajtu istim dizajn kao i http://www.ubuntu.com - (ima jedan dobrovoljac koji bi to odradio). Ovo je radna verzija za gledanje Wink

- attitude - 23.10.2006. 12.28

Ja se slazem, mada, sta mislis da odradino jedan facelift u stilu novog Edgy artworka? Usplash je jednostavno sjajan Smile

- v0xel - 23.10.2006. 14.00

Sto se mene tice, sajtu vise treba tweak-ovanje nego pun redizajn.

- quince - 23.10.2006. 15.05

Bez uvrede ali dizajn i http://www.ubuntu.com-a i ubuntu-rs.org-a su pomalo dosadni.Nemam nikakvu bolju ideju ali bih voleo da vidim nesto malo drugacije.

- olujicz - 23.10.2006. 15.24

Meni se svidja. i jos jedno pitanje, Da li to vec imate dobrovoljca ili vam je potreban, ja nisam bas neki veiki strucnjak oko dizajna, ali ako je potrebno prekucavanje html strana tu bi mogao da pomognem, javite mi.

- petrovicivan - 23.10.2006. 23.44

Citat:Originally posted by olujicz
Meni se svidja. i jos jedno pitanje, Da li to vec imate dobrovoljca ili vam je potreban, ja nisam bas neki veiki strucnjak oko dizajna, ali ako je potrebno prekucavanje html strana tu bi mogao da pomognem, javite mi.

ma ja sam taj dobrovoljac, nego vojska nauci coveka da ne bude suvise glasan.

Citat:sta mislis da odradino jedan facelift u stilu novog Edgy artworka? Usplash je jednostavno sjajan

naravno, bolje je da budemo u toku. daj mi samo neki link da pogledam

- olujicz - 24.10.2006. 08.24

Dobro, ali ako ti je portebna pomoc javi mi se na u2u

- petrovicivan - 24.10.2006. 10.35

ok, dvojca bi mogli i nesto vise da uradimo, videcemo. nego kod Joomla-e nema prekucavanja, sve je u bazi. samo se pravi jedna stranica koja sluzi kao template. ali videcemo

- petrovicivan - 25.10.2006. 07.53

samo osmoro se do sada odazvalo na glasanje. možda se ostali štede za vidend i referendum Smile

- snis - 25.10.2006. 08.09

што си нестрпљив, а и опције су штуре Wink

да гласам описно: скоро да ми је свеједна форма, битан ми је садржај и однос присутних, ако има коректан међусобни однос све УУР па био то и нај обичнији бели екран, а ако то није тако, џаба и најлепши сајт.
друго, све је ствар индивидуалног укуса, неком је ово лепо, неком оно. Мени се, више свиђа препознатљив облик који не одудара од матичне идеје (значи ови топло смеђи тонови). Е, о функционалности.не знам.

по мени, може да се мења, ал' и не мора, зависи има ли нешто приоритетније да се троши енергија или нема Smile

- attitude - 25.10.2006. 08.39

Poljaci imaju sjajan sajt. Ja sam za svaku konstruktivnu ideju i podrzavam svaku aktivnost clanova zajednice, pa ce sve st nema los efekat po nju kod mene naici na podrsku. Stoga, ukoliko se na forumu ne kaze drugacije, Ivane salji template pa da ga sibam Wink

- andreja - 25.10.2006. 09.12

ja sam glasao za "ne" zato sto mislim da bi u ovom trenutku bilo bolje uloziti vreme/energiju u nesto bitnije, bilo da je to promocija ovog sajta, ili samog ubuntua ili pisanje nekog zajednickog tutoriala/skripte ili tako necega.

obejktivno mereno Smile ima nas malo na ovom sajtu, jedva 15-ak aktivnih korisnika, pa mi se u tom svetlu ulepsavanje sajta cini kao a sada suvisan potez.

- prvul - 25.10.2006. 09.18

Evo i ja glasao, za. Cisto malo za promenu.

- attitude - 25.10.2006. 09.44

E da, mozda da postoje dva bloka. Jedan sa levea jedan sa desne strane.

- olujicz - 25.10.2006. 11.46

Citat:Originally posted by andreja
ja sam glasao za "ne" zato sto mislim da bi u ovom trenutku bilo bolje uloziti vreme/energiju u nesto bitnije, bilo da je to promocija ovog sajta, ili samog ubuntua ili pisanje nekog zajednickog tutoriala/skripte ili tako necega.

obejktivno mereno Smile ima nas malo na ovom sajtu, jedva 15-ak aktivnih korisnika, pa mi se u tom svetlu ulepsavanje sajta cini kao a sada suvisan potez.

Imas pravo, jako nas je malo, trebali bi da se promovisemo na neki nacin.

- prvul - 25.10.2006. 16.58

Malo nas ima na sajtu i forumu, to stoji. Ali ima mnogo korisnika ubuntua kod nas, samo ne vole svi da cunjaju i dzonjaju po forumima, kao mi Smile Neki dolaze samo kada imaju problem, drugi vole sami da se muce, bez icije pomoci, treci .

- quince - 25.10.2006. 17.38

Meni se cini da su svi pomalo u pravu, bilo bi lepo imati lepsi sajt, ali mozda je stvarno pametnije trositi se na nesto bitnije, zatim sajt ne bi trebao da odudara od "maticne ideje" ali, iako nisam strucnjak za lepotu, ovi "toplo smedji tonovi" nisu bas lepi, u stvari izgledaju mi malo sumorno.Opet, ne pravim se pametan, nemam nikakvu bolju ideju, a podrzavam svaku.Bitno je da se radi, na kraju ispace ok.

- attitude - 25.10.2006. 17.45

Mislim da je lepo da je neko ulozio svoju energiju za unapredjenje sajta.

- markoh - 25.10.2006. 19.34

Slazem se sa attitudeom. Čovek je predložio da napravi novi dizajn i to treba podržati. Ako neko drugi smatra da treba nešto drugo uraditi. slobodan je da predloži i organizuje to "nešto drugo" Smile

- aleXa - 25.10.2006. 20.20

Evo ja cu da sacekam ukupan broj glasova pa da budem Mile kontras. SmileSmileSmile
Salim se naravno.
Meni je simpatican i sadasnji izgled, sto rece Snis, vise mi je vazan medjusobni odnos i sadrzaj istog. Ali ako je covek zainteresovan da ucini sajt lepsim onda ok, super, uvek sam za promene na bolje, makar i vizuelne. Jeste da je mali broj ljudi koji rade i znaju sta rade ali ce se uvek za neki novi poslic naci neko novi ili stari sa slobodnim vremenom i potrebnim znanjem. Ja npr znam samo da pitam za savet i da kada istu stvar savladam pomognem oko nje, a takvih je nazalost vrlo malo za sada (sta ces, novajlija u linuxu). Treba raditi na jacanju duha tako da batice samo napred, ako imas volje i znanja i ako u necemu mogu da pomognem, vrlo rado.

- predic - 26.10.2006. 21.38

Sto se tice Joomla-e, mogu dati svoj doprinos Smile
Kad zatreba.javite, pa da pomognem.ako mogu Tongue

- petrovicivan - 01.11.2006. 01.38

Bio sam bolestan preko videnda, i na tu muku mi istekne internet pretplata Mad Mad Mad

sutra cu da sednem da odradim do kraja ovaj template, nego neka mi posalje ko ima ovaj "ubuntu" font. nisam uspeo da ga nađem na zvaničnom Artwork-u.

Dizajn će biti odličan, malo moderniji ali sasvim u duhu afro-ubuntua. Ruku na srce niko od dobrovoljaca nije se ponudio za dizajn (pa ni ja) pa je zato i moj prošli predlog bio da maznem zvanični dizajn, ali ovako je mnogo bolje.

- civan - 01.11.2006. 09.34

Ako koristis Ubuntu, font imas u repozitorijumima:
$ sudo apt-get install ttf-ubuntu-title

- quince - 01.11.2006. 19.52

Verovatno ste u upuceni, nova Joomla ce slabo podrzavati mambo template-e, mozda je bolje raditi template za nove verzije za 1.5 i dalje.

- attitude - 01.11.2006. 20.20

Ja sam jako antitalentovan za dizajn. Sad