Ubuntu-RS forumi
Moguća prezentacija "Ubuntu Srbija" u Vranju? - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: Moguća prezentacija "Ubuntu Srbija" u Vranju? (/Thread-moguca-prezentacija-ubuntu-srbija-u-vranju)

Stranice: 1 2

Moguća prezentacija "Ubuntu Srbija" u Vranju? - AstralliS - 25.05.2008. 12.09

Dakle da ne bih kucao iz početka, iskopirao sam post iz druge teme.

Drago mi je da je prezentacija u Arandjelovcu prošla dobro, i da je odziv posmatrača bio na nivou. Nadam se da će i ubuduće biti ovakvih dešavanja, koja će proširiti svest "PC usera". Wink
Želim da iskoristim priliku da pitam kakva je mogućnost organizovanja prezentacije u drugim mestima u Srbiji? Ja sam iz Surdulice, međutim sumnjam da bi organizacija takve vrste bila dočekana "širom otvorenih ruku", ali bi recimo to moglo biti organizovano u Vranju, koji uzgred predstavlja "grad u usponu", zbog svog geografskog položaja (Kosovo i Metohija, ne aludiram ni na šta vezano za politiku, da se razumemo). Dakle, radi se o mojoj želji da doprinesem širenju Linuxa (Ubuntua), želji da prikažemo "cyber populaciji" šta je ono što možemo ponuditi i naravno popularizaciji samog OS-a.
Sa druge strane, ono što mi se jasno kristališe, jeste to da verovatno je nemoguće da okupim neku "zavidniju" grupu predavača, što zbog finansijskih troškova, što iz nekih drugih razloga, ali naravno dobro došli su svi oni koji su zainteresovani da dođu. Naročito bi bilo od pomoći da se priključe oni koji su relativno bliži, po geografskom položaju. Moje mišljenje je da je potrebno napraviti neki "priručnik za početnike" koji bi predstavljao osnovu u prikazivanju, tipa "ko smo, šta smo i sl.".
Ukoliko je moguće bilo šta od ovoga realizovati, molim da se iznesu vaša mišljenja.

Hvala na razumevanju.

Vranje - acinic - 25.05.2008. 15.35

Napisi u prvoj recenici da mislis na Arandjelovac (predavanje)
Podrzavam ideju i da dam par saveta dok se ne pojave Admini ! Sa kim si razgovarao u Vranju ako si razgovarao ? Trebao bi da nadjes nekog sponzora u Vranju da bi se ljudima (predavacima) bar platili troskovi puta ! Treba naci prostor i opremu koja je potrebna za predavanje ! Procitaj temu o predavanju u Kragujevcu ! Dosta od mene za pocetak ! Smile

- AstralliS - 25.05.2008. 15.56

Hvala. Smile

- AstralliS - 25.05.2008. 16.04

Dakle, nisam još uvek imao nekih razgovora, ali raspitaću se na Visokoj školi primenjenih strukovnih studija da li bi mogli da nam ustupe prostor, kao i odgovarajuću opremu. Što se tiče sponzorstva, popričao bih sa "top menadžmentom" škole o eventualnoj pomoći BAT-a (British American Tobacco). U narednim danima ću imati većinu informacija, sa kojima ću moći da izdam još jedno saopštenje.

- mile_iz_back - 25.05.2008. 18.13

Pokušaj s Generatorom iz Vranja.

Ako pitaju ko smo i kakvi (mi UbuntovNIci), reci im neka pitaju Resurs Centar iz Leskovca.

- AstralliS - 25.05.2008. 18.37

Hvala mnogo. Sigurno ću da stupim u kontakt sa ovom grupom.

- vlajkoral - 25.05.2008. 18.39

1. Treba ti prostor!
2. Treba ti oprema!
3. Treba ti sponzor!

1. Prostorije u kojima smo uglavnom dosada držali prezentacije su učionice u školama, amfiteatri na fakultetima ili neki sličan prostor Nevladinih organizacija, iskustvo govori da je takve prostore relativno lako dobiti besplatno na korišćenje na par sati, prostor inače ne mora biti ogroman dovoljno je da može primiti 50-100 posetilaca!

2. Od opreme ti je najbitniji projektor, lepo bi bilo da se nabavi i neki računar na kome se može pokrenuti poslednja verzija Ubuntu-a ali uvek neko od nas ponese i svoj laptop za svaki slučaj! Platno za prikaz, platno i ne moraš da imaš ako u učionici imaš dovoljan deo zida okrečenog u belo na kome se može prikazati prezentacija, Uglavnom od opreme projektor je najbitniji!

3. Sponzor ti je i najbitniji, jer će ti on obezbediti novac za štampanje plakata i refundiranje puta predavačima! Trebao bi da odštampaš 20-tak plakata koje treba najmanje nedelju dana pre prezentacije izlepiti po lokalnim školama, fakultetima, prodavnicama računarske opreme i sličnim objektima! Predavači rade uglavnom bez honorara ali bi se bar put trebao platiti. Ako imaš jačeg sponzora onda možeš i uraditi nešto diskova za deljenje posetiocima.

Od ostalog treba se samo dogovoriti sa predavačima oko datuma održavanja prezentacije! Predavači obično narežu po desetak diskova pa ih ponesu za deljenje posetiocima, spreme prezenatcije i uvek odrade svoj deo posla temeljno i valjano.

Organizacija ovakvog jednog dogadjaja nije mali posao, i zahteva dosta vremena da se spremi kako treba, ne želim nikog da obeshrabrujem ali treba unapred da znate u šta se upuštate!

- AstralliS - 25.05.2008. 18.51

Naravno, ne mislim da ovo može da se "završi" preko noći. Ukoliko mi se ukaže prilika za to, napraviću plan, angažovaću još neke ljude koji bi mi pomogli da to bude pripremljeno u skladu sa minimalnim uslovima, a možda i nešto više od toga.
Kao što sam već rekao, prostor bi trebalo da bude najmanja briga, s obzirom da bih mogao da pokušam sa menadžmentom Visoke škole primenjenih strukovnih studija u Vranju da nam "iznajme" amfiteatar, kao i projektor. Računarska učionica škole je opremljena dobrim kompjuterima, koji imaju instaliran Ubuntu 6.06, jer se na drugoj godini studija smera tehnička informatika izučava predmet Operativni sistemi, čiji program između ostalog obuhvata i pisanje shell scriptova. Naravno, najveći problem u svemu je naći pravog sponzora koji bi sve to ispratio i time omogućio da se to predavanje održi. U svakom slučaju, za održavanje te prezentacije nikad nije kasno, u opticaju bi bio period do kraja juna, pošto kao što je već poznato, nakon toga sledi period godišnjih odmora, i sumnjam da bi prezentacija mogla da se održi u julu ili avgustu.

Od sutra ću početi sa razgovorima na ovu temu, tako da ću sve informacije koje budem dobio objaviti ovde.

Hvala svima na podršci, kritikama i sugestijama.

- Tux_PG - 25.05.2008. 18.56

ZELIM VAM SRECU U ORGANIZACIJI ! ! !

Priprema prezentacije kod nas u Crnoj Gori je trajala od 28-2-08 do 24-05-08. bez dana odmora! Ni slutio nisam koliko ima posla kad sam pisao prvi topic i postavio pitanje bash kao ti!
Ali samo naprijed nemoj da odustanesh, kada smo mi uspjeli sa kraja Srbije na kraj Crne Gore da organizujemo nadam se, da ce te i vi uspjeti u tome!

Naj teze je naci sponzora, ali prije nego shto krenesh u akciju preporuchujem ti na nadjesh par ortaka koji ce ti pomoci!
Podijelite zadatke da Vam bude lakshe!

- AstralliS - 25.05.2008. 19.06

Hvala. Ne planiram da odustanem, potražiću pomoć kod nekih ljudi, porazgovaraću sa nekim prijateljima o tome. Želim da odradimo to temeljno, profesionalno i nadasve sa puno uspeha.

Hvala još jednom na podršci.

Opstinska uprava - acinic - 25.05.2008. 20.17

Moj savet ti je da krenes od gradskih vlasti i zvanicnih institucija Wink ,na primer kulturni centar i tako to !Predavanje je u interesu samog grada tako da se tu radi o malim troskovima za sam grad ,da ne kazem smesna suma novca Ja sam tako radio kad je bilo predavanje Ivana Jelica i Marka milenovica u Paracinu ! Otisao sam u kulturni centar i ispricao im pricu i ljudi su rekli ok, moze samo da parafnu ovi iz opstine i radimo ! Tako je i bilo ,znaci opstina je finansirala troskove predavanja ! Smile

- AstralliS - 25.05.2008. 20.44

Sumnjam da bih mogao da napravim išta u opštini, iz razloga što ista još uvek nije konstituisala gradski parlament, novi predsednik nije preuzeo dužnost. Slaba vajda od toga, mislim da im u ovim trenucima ovo neće "doći" u pravo vreme.

- dBoy - 25.05.2008. 22.26

Ja sam iz Vranja i mogao bih nesto uciniti u koliko postoje zainteresovani predavaci.

Imam u gradu dosta poznanstava i bavim se IT dosta dugo tako da sam u tom svetu poznatijih, sta vise radim u javnom preduzecu, a opstinse strukture, tj. nacelnik AOP-a, mi je veoma bliska osoba. U koliko zaista ima interesovanja, ajde malo detaljnije da ostavrimo kontakte i vidim sta mogu, koji su vasi uslovi, a sta je u mojoj moci, Press Centar u Vranju je takodje prihvatljivo resenje, a dobro poznajem gospodju koja je koordinator istog, njihovog menadzera i direktora TV-017 koji je u sklopu Centra.

Ocekujem vasa javljanja.

Citat:Originally posted by vlajkoral
1. Treba ti prostor!
2. Treba ti oprema!
3. Treba ti sponzor!

1. Prostorije u kojima smo uglavnom dosada držali prezentacije su učionice u školama, amfiteatri na fakultetima ili neki sličan prostor Nevladinih organizacija, iskustvo govori da je takve prostore relativno lako dobiti besplatno na korišćenje na par sati, prostor inače ne mora biti ogroman dovoljno je da može primiti 50-100 posetilaca!

2. Od opreme ti je najbitniji projektor, lepo bi bilo da se nabavi i neki računar na kome se može pokrenuti poslednja verzija Ubuntu-a ali uvek neko od nas ponese i svoj laptop za svaki slučaj! Platno za prikaz, platno i ne moraš da imaš ako u učionici imaš dovoljan deo zida okrečenog u belo na kome se može prikazati prezentacija, Uglavnom od opreme projektor je najbitniji!

3. Sponzor ti je i najbitniji, jer će ti on obezbediti novac za štampanje plakata i refundiranje puta predavačima! Trebao bi da odštampaš 20-tak plakata koje treba najmanje nedelju dana pre prezentacije izlepiti po lokalnim školama, fakultetima, prodavnicama računarske opreme i sličnim objektima! Predavači rade uglavnom bez honorara ali bi se bar put trebao platiti. Ako imaš jačeg sponzora onda možeš i uraditi nešto diskova za deljenje posetiocima.

Od ostalog treba se samo dogovoriti sa predavačima oko datuma održavanja prezentacije! Predavači obično narežu po desetak diskova pa ih ponesu za deljenje posetiocima, spreme prezenatcije i uvek odrade svoj deo posla temeljno i valjano.

Organizacija ovakvog jednog dogadjaja nije mali posao, i zahteva dosta vremena da se spremi kako treba, ne želim nikog da obeshrabrujem ali treba unapred da znate u šta se upuštate!

Sve sam lepo procitao, u koliko je ovo sve, sto je napisano, mislim da nece biti nikave frke da sve to obezbedim, i verujte nece mi trebati 3 meseca vec manje od 30 dana, laptop Toshiba, Ubuntu 8.04, da onaj koji mi zakovao kernel kada sam upgrade-vao sa 7.10 Smile sada je sve u redu Smile, proektor sa platnom, skupstinska sala, put i hrana za predavace (moram znati koliko njih?) i podrazumeva se medijska kampanja.

OK, ali sve ovo pocetkom JULA tj. 7 meseca ove god.

JEL VAZI?

- AstralliS - 25.05.2008. 22.44

dBoy, drago mi je da si se javio, i još draže mi je što si iz Vranja. Ja sam rad da pomognem, tako da bi mogli da ostvarimo kontakt i popričamo o tome, naravno ako si i ti zainteresovan da sarađuješ.

- dBoy - 25.05.2008. 22.50

Ok, ostavio sam ti mail i tel na private

- AstralliS - 25.05.2008. 22.52

Ništa nisam dobio.

- dBoy - 25.05.2008. 22.54

pogledaj, trebalo je da bude u tvom inbox-u

- AstralliS - 25.05.2008. 22.57

Trebalo je, ali nije.

- dBoy - 25.05.2008. 22.59

pogledaj mail koji sam nasao na tvom profilu, jos jednom sam pustio U2U, trebalo bi garant da vidis poruke

- AstralliS - 25.05.2008. 23.04

Hah, ladno ga ubacio u nepoželjenu poštu. :/
Pokupio sam tvoje kontakte, čućemo se ovih dana. Hvala.

- dBoy - 25.05.2008. 23.04

ok, nasao sam tvoj mob, ako nema mojih poruka sutra ti pustam sms

- AstralliS - 25.05.2008. 23.08

Dobro.

- mile_iz_back - 25.05.2008. 23.44

dBoy ubaci me u MSN kontakte, mislim da mogu da ti budem od koristi prilikom organizacije.
Ubacio bi ja tebe, ali nisi ostavio.

- dekao - 26.05.2008. 00.15

Ako bude u Vranje idem i ja, tamo sam završavao školu!

- dBoy - 26.05.2008. 00.29

Ljudi zaista je lepo sto se javljate i hvala na tome, Vranje jeste "zaboravljeni" grad, ali ga neka ma kakva desavanja mogu probuditi. Predavanje na temu Ubuntu ce odjeknuti pozitivno, ali sa druge strane bice negodovanja i kojekude losih reci iz razloga strah od stranog, strah od novog, strah od pametnih ljudi koji bi nesto da doprinesu pa makar bio entuzijazam, ali, bilo kako bilo, sa tim cu se nositi ja i oni koji bi da pomognu.

Mene intreseuje da li ce se neko od predavaca ukljuciti sa porukom i izneti svoja misljenja na tekucu temu.