Ubuntu-RS forumi
Ubuntu 10.04 LTS Prezentacija - Komentari - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Ubuntu Srbija (/Forum-ubuntu-srbija)
+--- Tema: Ubuntu 10.04 LTS Prezentacija - Komentari (/Thread-ubuntu-10-04-lts-prezentacija-komentari)

Stranice: 1 2 3

Ubuntu 10.04 LTS Prezentacija - Komentari - bojce - 09.04.2010. 20.35

Kako je najavljeno u temi, ovde možete postaviti vaše komentare, ideje, želje ili bilo šta što mislite da bi bilo interesantno a vezano je za najavljenu prezentaciju Ubuntu 10.04 LTS.

- deep3p - 10.04.2010. 00.14

Nama koji nismo u Beogradu,bilo bi mnogo drago ako bi mogli napraviti neshto slichno u Novom Sadu.Pomotji tju koliko budem mogao.Pozdrav.

- Tux_PG - 10.04.2010. 02.27

Pozdravljam akciju, super ideja i pravo vrijeme za prezentaciju .samo što sam daleko da bih prisustvovao Big Grin .još kad bi se negdje napravila neka online prezentacija Big Grin da mi iz udaljenih krajeva možemo da pratimo. Da li se zna ko su predavači?

Pozdrav iz CG Shocked

- Cvetan - 10.04.2010. 03.51

A da li treba da se nekako "obezbedi" mesto na prezentaciji u smislu neke rezervacije ili slicno ?

- bojce - 10.04.2010. 09.35

deep3p Piše:Nama koji nismo u Beogradu,bilo bi mnogo drago ako bi mogli napraviti neshto slichno u Novom Sadu.Pomotji tju koliko budem mogao.Pozdrav.

Može i Novi Sad, već smo par puta imali druženja sa ekipom iz LUGoNS-a. U suštini, držimo predavanja gde god da nas pozovu, minimum je obezbeđen prostor. Ovde imaš detaljnije http://ubuntu-rs.org/wiki/Uputstvo_za_promocije

Tux_PG Piše:Pozdravljam akciju, super ideja i pravo vrijeme za prezentaciju .samo što sam daleko da bih prisustvovao Big Grin .još kad bi se negdje napravila neka online prezentacija Big Grin da mi iz udaljenih krajeva možemo da pratimo. Da li se zna ko su predavači?
Pozdrav iz CG Shocked

Nismo planirali video link, mada je dobra ideja. Ali će, nadam se, biti pored slika i video materijala koji će biti postavljeni da možete da pogledate kako je bilo. Biće uskoro i tačan spisak predavača. Wink

Cvetan Piše:A da li treba da se nekako "obezbedi" mesto na prezentaciji u smislu neke rezervacije ili slicno ?

Nema potrebe za rezervacijama, pošto ne prodajemo karte. Big GrinBig GrinBig Grin
Šalu na stranu, ko god došao, dobrodošao je. Mesta uvek ima za sve.

Prezentacija u Domu Omladine BGD - northern rock - 10.04.2010. 10.09

Bez ljutnje molim .

Hvala. Smile

Mislim da je ovo malo preuranjeno.
Možda bi trebalo da se nova verzija isproba na desetak različitih mašina i tek kada svi daju zeleno svetlo da se održi prezentacija.

Srdačan pozdrav

- uros - 10.04.2010. 10.17

Da nije LTS u pitanju rado bi se složio. Obe dosadašnje verzije LTS su bile sjajne nemam sumnje da će i ova biti takva. Sa druge strane ovaj skup je zamišljen kao promocija zajednice, njenih napora na popularizaciji Ubuntu-a i uopšte softvera otvorenog koda, napora na lokalizaciji softvera i slobode generalno. Nije u pitanju install day a nije ni akcenat toliko na najnovijem izdanju. Tih nekoliko kompjutera koji budu na demonstraciji radiće sigurno prijatelju, ne sumnjam ni malo u to.

- Punky - 10.04.2010. 10.32

northern rock Piše:Bez ljutnje molim .

Hvala. Smile

Mislim da je ovo malo preuranjeno.
Možda bi trebalo da se nova verzija isproba na desetak različitih mašina i tek kada svi daju zeleno svetlo da se održi prezentacija.

Srdačan pozdrav

Nemoj ni da pomisljas da necemo do same prezentacije instalirati novi LTS minimum svko po 3 puta, onako iz zezanja. Big Grin

- northern rock - 10.04.2010. 10.44

Punky Piše:Nemoj ni da pomisljas da necemo do same prezentacije instalirati novi LTS minimum svko po 3 puta, onako iz zezanja. Big Grin

Are you talking to me ? Smile

- shaka_zulu - 10.04.2010. 11.29

Sad cu da prisustvujem crko makar. Napravite video snima cele prezentacije i okacite je na youtube ili negde drugde da mogu i drugi da gledaju. Ajde jedva cekam a ako mogu nekako da pomognem vi recite. Sve mozete da mi trazite osima para posto sam u prelaznoj fazi izmedju dva posla Big Grin

- dukenukem7 - 10.04.2010. 12.47

mislim da treba da se potencira da i porodični ljudi koriste ubuntu
( ne samo geek-tehnički građani :freak: )
to je uglavnom marketing strategija na kojoj se i u drugim oblastima oslanjaju :!:
sa slikama i slično , iskustvima iz spoljnog sveta ,uglavnom u.s.a ,
ali i druge zemlje,nalićao sam na blogove gde je opisano da su svi prešli komplet cele familije.

[Izmenjeno 10-4-10 dukenukem7]

- weazel - 10.04.2010. 12.58

Hoće li biti i Kubuntu 10.04 instaliran na nekoj mašini?

Možda ne bi bilo loše i da se vidi netbook remix 10.04 izdanje, ako postoje tehnički uslovi.

- cika.mancic - 10.04.2010. 15.51

Svaka čast! Nije mogli da ubodete bolji tajming! LTS, Dom Omladine i kokice Smile

Ako vam treba neka vrsta podrške, stojim na raspolaganju. Mogu vam posuditi zarad prezentacije svoj Mac, možda bi nekome bilo zanimljivo da vide kako
Ubuntu radi na Apple računaru (znam da ih mnogi smatraju privilegijom, mada je to računar ko računar)

Šta bih ja smatrao zanimljivim je da se možda pokaže kako Linux nema zakucan izgleda kao Win i Mac OS, da on može izgledati kako god korisniku odgovara.
Da može da koristi i dock i widžete i gedžete i glupe efekte tipa lamp, tile windows, windows preview i da su to stvari koje nisu nikakva vanzemaljska tehnologija.
Mada to zavisi od tipa ljudi koji će biti tamo, ako bude dosta novih korisnika imaće smisla, ako ne onda ništa Smile Procena tipa publike će biti najteži posao!

Sve jedno, planirajte i mene tamo, ako ništa bolje onda kao podrška iz publike!

- uros - 10.04.2010. 16.05

Pretpostavljam da je tvoj Apple na Intelu, moj laptop je na PPC, poneću i ja pa možemo da prikažemo obe platforme.

- vpakovic - 10.04.2010. 17.01

Ја сам свом сину инсталирао Коалу на лаптопу поред Висте уз доста муке (нисам могао да направим партицију за Коалу из живе Коале). Договор је да се инсталира нова дистрибуција "Луцидног" у мају. Таман ћемо доћи на презентацију.
Да напоменем да и малђи син има Коалу на кућном рачунару који често користи (додуше и он има и онај други ОС).

- spaukovic - 12.04.2010. 13.49

Bilo bi dobro da nam neko iz zajednice objasni kada ce Ubuntu biti sposoban da funkcionise sa ATI RADEON grafickim kartama.
I gde tu lezi zec? Cim se uradi update sve staje. Sta to sa update-a gasi open source drajvere?
Zna li neko odgovor na ova pitanja?

- zika - 12.04.2010. 14.01

VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Mobility Radeon HD 3600 Series
a.k.a. ATI HD3650 512M (Asus) Radi.!
Istina, koristim driver-e sa ppa:xorg-edgers/ppa, ali, u nekoliko trenutaka, probe radi, vraćao sam se na "official" drivere u Lucid.
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI R600 (RV635 9598) 20090101 TCL DRI2
Radi li Vam, sve, kada system podignete sa daily LiveCD.?
Update: Sad, tek, primetih da smo se, iscrpno, dopisivali oko toga. Mislio sam da je rešeno.

[Izmenjeno 12-4-10 zika]

- Liticovjesac - 12.04.2010. 14.23

Predlazem nesto u skladu sa datumom.

- Crow - 12.04.2010. 15.33

Odlicno dolazi,sa sve Asus lap topom da vidim ko ce da natera moju grafiku da radi na LL jer je to do sada nemoguce(na zalost).Shocked

- zika - 12.04.2010. 15.54

Crow Piše:Odlicno dolazi,sa sve Asus lap topom da vidim ko ce da natera moju grafiku da radi na LL jer je to do sada nemoguce(na zalost).Shocked
Eto nama izazova.

- Crow - 12.04.2010. 16.17

Wink naravno, e sad da resimo sto zvanicni tim ne moze pa da krenemo u osvajanje Linux sveta

- uros - 12.04.2010. 16.36

Evo ideje:

Skupimo pare i kupimo Marku Šatelvortu laptop sa ATI grafikom, Broadckom vajerles, Wacom pločom za crtanje i nekom kineskom kamerom i USB zvučnom. I onda ON jaše developere da mu to poteraju da radi. Big Grin

- Crow - 12.04.2010. 17.37

@uros moja je nvidia 102m ona kako vole oni da kazu hibridna koje je super radila na 9,10 a na 10,04 mrka kapa. ali zato uredno radi na fedori a da ne pominjem omrazenio Suse

Bilo je. - spaukovic - 12.04.2010. 22.21

Bilo je sa 10.04 beta 1sve u redu radio je sa open source kako treba . Kako sam instalirao beta 2, obrisao je open source podrsku i sve je stalo.

- goksi - 14.04.2010. 11.22

da li se ulaz placa?