Ubuntu-RS forumi
Koji god video da pustim, slika je. [RESENO] - Verzija za Štampu

+- Ubuntu-RS forumi (http://forum.ubuntu-rs.org)
+-- Forum: Predsoblje (/Forum-predsoblje)
+--- Forum: Apsolutni početnici (/Forum-apsolutni-pocetnici)
+--- Tema: Koji god video da pustim, slika je. [RESENO] (/Thread-koji-god-video-da-pustim-slika-je-reseno)

Koji god video da pustim, slika je. [RESENO] - kicba - 03.03.2008. 23.49

Koji god video da pustim, bilo s kojim programom, slika je ne stoji na svom mestu, vec vidim samo vrh slike na dnu monitora. Pokusavam da je privucem nekako gore, al ne moze.

- dootzky - 04.03.2008. 00.22

um. cao Bakicu Smile

ja ne razumem bas tvoj problem. kad kazes da je slika od tog video klipa sto pokusavas da pustis "dole", mislis da ti je ceo 'prozor' sleteo dole, ili je prozor tipa maksimizovan, a od filma se vidi samo donji delic? Undecided
(a i ja sam se sada bas izrazio . >.< )

mozda ti pravi neki konflikt kompiz? probaj da iskljucis sve te desktop efekte, pa probaj film.
it's a long shot, al' mozda uspe. Smile

Podaci & Informacije - acinic - 04.03.2008. 00.24

Jasno je da tu nesto nije jasno,odnosno dobro !Daj vise podataka ? Koja graficka,kako si instalirao kodeke,koji pleyeri i tako to ? Smile

- kicba - 04.03.2008. 00.36

E ovako Big Grin

Kad pustim bilo koji film, e sad onaj prozor u kome treba da stoji film(slika), to mi se prikzuje skroz dole, da kazem ispod monitora, vide samo vrhovi slike, Dok onaj prozor u kome bi trebao da se nalazi film, i dalje stoji gore prazan. Nadam se da sam objasnio.

Graficka je Ati 1650Pro (AGP), Iskljuceni su mi svi efekti, drivere korisim one restricted.

- dojca - 04.03.2008. 06.14

Хајд окачи screenshot.

- Vladimir - 04.03.2008. 10.35

Možda pitam bezveze. ali koji format videa pokušavaš da pustiš?

- Zing - 04.03.2008. 13.55

Po nekoj logici, AVI.

- kicba - 04.03.2008. 17.16

Bilo koji vide klip da pustim bilo kog formata, slika je.

- severus - 04.03.2008. 17.49

video overlay je pukao. mozda drugi drajver za graciku ili promeniti rendering modul za video (x11, xv i sl.)

- Vladimir - 04.03.2008. 17.56

Ajde disejbluj te restricted drajvere i preko Envy-a instaliraj nove drajvere, pa javi rezultat.

Skini odavde, dva put klikni na .deb i instaliraće ti se Envy.

http://albertomilone.com/ubuntu/nvidia/scripts/legacy/envy_0.9.10-0ubuntu4_all.deb

- Stanko - 04.03.2008. 20.49

e ovako pre nego sto ubijes drajvere probaj sledece:

da prebacis u playeru na OpenGL video out

MPlayer >> Preferences >> Video tab >> i tu izaberi open gl

VLC >> Settings >> Preferences >> Video >> Output modeles (i OBAVEZNO chekiraj Advanced options u donjem desnom cosku) >> i onda gore desno izaberi OpenGl Output

Probaj sa oba playera, pa javi dal ima ikakvih poboljsanja Wink

pozdrav i drzim ti palceve Smile

- Moonbeam_Rider - 04.03.2008. 22.49

Postaraj se da ovaj deo u xorg.conf ima sledece redove(ovako je za moju karticu)

Kod:
Section "Device"
        Identifier      "ATI Technologies Inc RV350 AP [Radeon 9600]"
        Driver           "fglrx"
        Option          "AGPMode" "8"
        Option          "NoDDC"
        Option          "VideoOverlay" "on"
        Option          "OpenGLOverlay" "off"
        Option          "UseInternalAGPGART" "no"
EndSection

Takodje proveri da li je u okviru Mplayer-a ukljucen double buffering koga treba da iskljucis i trebalo bi da radi OK posle ovoga Wink

- smoki - 05.03.2008. 08.06

Mislim da za X1xxx umesto VideoOverlay i OpenGL opcija, treba TexturedVideo da se upali. Inače, slažem se sa Stankom za opengl (zvuči jedino razumno, kad već nema Xv:coolSmile.

- kicba - 05.03.2008. 15.08

Stanko radi ovo za MPlayer , ali kad pauziram film, ne mogu da ga nastavim da ga gledam, vec mi pise Error Gnome_screensaver_contorl() i pusti mi film ispocetka.

I kako da nemestim da mi neki player, program. bude default-ni?

- dojca - 05.03.2008. 15.14

Citat:Originally posted by kicba

Десни клик на формат (mp3, avi) па онда на Properties -> Open With и ту изабереш жељени програм.

- Stanko - 05.03.2008. 16.18

Stanko radi ovo za MPlayer , ali kad pauziram film, ne mogu da ga nastavim da ga gledam, vec mi pise Error Gnome_screensaver_contorl() i pusti mi film ispocetka.

Potrazi u podesavanjima za mplayer kontrolu skrin sejvera, i iskluci je. probaj i vlc Wink

- severus - 05.03.2008. 17.13

kao sto rece stanko, probaj i vlc. ili ako ti je mplayer prirastao srcu, onda probaj i smplayer Smile

- kicba - 05.03.2008. 22.36

Koristim net preko proxy-ja (preko provajdera) e sad.

Kad preko envy-ja pokusam da update-ujem, nece da mi downloaduje driver zbog proxy-ja vec mi kaze da mogu i manuelno da ih downloadujem pa da ih premestim u envy-jev tamo neki folder.E sad.

Ja sam downloadovao drivere i kad hocu da ih premestim tamo u taj folder, ne dozvoljava mi "acces denied". Kako da omogucim da ih premestim tamo?

- dojca - 06.03.2008. 10.55

Ja sam downloadovao drivere i kad hocu da ih premestim tamo u taj folder, ne dozvoljava mi "acces denied". Kako da omogucim da ih premestim tamo?

Kod:
gksudo nautilus

Па пробај поново.

- kicba - 06.03.2008. 16.11

Kako sam instalirao envy drivere, pitalo me je u toku instalacije da ocu rucno da ih podesim (ja sam rekao da ocu) i pitalo me je da li hocu da restartujem komp (ja sam rekao da hocu).

Od kako sam restartovao komp, nece da mi se podigne Ubuntu cim prodje onaj Ubuntu logo, pojavi mi se crn ekran i stoji tako.

Sta da radim? Jel mogu nekako da ih podesim iz recovery moda?

HELP! Mad

- dojca - 06.03.2008. 16.46

HELP! Mad

Све се да ријешити. Wink

Из Recovery moda

Kod:
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Изабери vesa драјвер а остало само лупај по ентеру, кад све завршиш онда укуцај startx, послије чега би требао поново добити GUI.

- kicba - 07.03.2008. 00.09

Dojca umalo sam izginuo, kad sam posle startx video svoj desktop, bez jednog hard diska, bez ijednog foldera, bez muzike, filmova.

Al na svu srecu restart je resio sve. Hvala

- Punky - 07.03.2008. 00.28

Stavi (REŠENO) u naslovu teme. Smile

- dojca - 07.03.2008. 08.03

Dojca umalo sam izginuo, kad sam posle startx video svoj desktop, bez jednog hard diska, bez ijednog foldera, bez muzike, filmova.

Al na svu srecu restart je resio sve. Hvala

Требао си онда умјесто startx укуцати sudo reboot да се не препадаш без потребе. Big Grin Wink

- Stanko - 07.03.2008. 10.25

Kako sam instalirao envy drivere, pitalo me je u toku instalacije da ocu rucno da ih podesim (ja sam rekao da ocu) i pitalo me je da li hocu da restartujem komp (ja sam rekao da hocu).

Od kako sam restartovao komp, nece da mi se podigne Ubuntu cim prodje onaj Ubuntu logo, pojavi mi se crn ekran i stoji tako.

HELP! Mad
Ne videh ovo ranije, al drago mi je da je sve reseno Wink inace pre bilo kakvih promena na drajverima, back-up-ujesh konfiguracioni fajl Wink naravno kao root (sudo)

motorhead:/home/stanko# cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup

i posle ako nesto zaukuca, i dobijes samo konzolu, a okruzenja nema ni od korova, kucas:

motorhead:/home/stanko# mv /etc/X11/xorg.conf.backup /etc/X11/xorg.conf

i time vratis stara dobra podesavanja. Wink

pozdrav